دولت در سال جدید با حذف ارز ترجیحی پیشنهاداتی برای یارانه جدید دارد. به تازگی پرداخت یارانه گوشت به عنوان یارانه جدید توسط دولت مردان مطرح شده است.این یارانه جدید بر اساس گمانه زنی ها به 300 هزار تومان می رسد. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

با اجرای طرح «مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» توسط دولت سیزدهم و اصلاح سیاست ارز ترجیحی، مبلغ یارانه واریزی بر اساس دستور رئیس جمهور، ۴۰۰ هزار تومان برای دهک‌های اول تا سوم و ۳۰۰ هزار تومانی برای دهک‌های چهارم تا نهم به‌ازای هر نفر پرداخت شد.

براساس این گزارش برخی نسبت به عدم دریافت یارانه و دهک بندی خود اعتراض داشتند، بر همین اساس رییس جمهور روز  ۲۴ اردیبهشت ماه به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد تا مبلغ کمک معیشتی ماه اول (اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده‌اند، اما یارانه کمک معیشتی را دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی خود هستند، واریز شود.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها امروز اعلام کرد: یارانه تکمیلی کمک معیشتی مرحله ۱۳۵ به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی دهک‌بندی و قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ واریز شد.

کمک معیشتی ماه اول به‌حساب همه افراد متقاضی در سامانه اعتراض به دهک بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماهی واریز شده و بعد از تایید قابل برداشت خواهد بود؛ وزارت کار هم ظرف یک‌ماهه همه درخواست‌ها را بررسی خواهد کرد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به سوال‌ها و رسیدگی به وضعیت اقشار مختلف مردم دو سامانه ایجاد کرده‌اند که افراد بر اساس درخواست‌هایی که دارند می‌توانند، به این سامانه‌ها مراجعه کنند.

افرادی که تا فروردین‌ماه یارانه دریافت می‌کردند و در اردیبهشت‌ماه امسال یارانه کمک معیشتی به‌حساب آنها واریز نشده و در دهک دهم قرار گرفته‌اند و مشمول پرداخت یارانه نمی‌شدند، می‌توانند در اعتراض به دهک بندی یارانه‌ها به سامانه اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان «حمایت» به آدرس اینترنتی   hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

همچنین دو سامانه تلفنی و گویا به شماره‌های ۰۲۱۶۳۶۹ و ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ آماده پاسخگویی به سوال‌های یارانه‌ای مردم است.

جاماندگان از یارانه چه کنند؟

افرادی که پیش از این به هر دلیلی یارانه دریافت نمی‌کردند، جاماندگان از یارانه هستند که اکنون متقاضی دریافت یارانه هستند، ابتدا لازم است برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره گیری کنند و سپس برای ثبت نام به آدرس اینترنت  my.gov.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند.

زمان ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه و جامانده بر اساس آخرین رقم سمت راست کدملی  است اعداد زوج در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه و اعداد فرد روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت‌ماه به سامانه مراجعه کنند.

بر این اساس، در صورتی که این متقاضیان به هر دلیلی موفق به انجام ثبت‌نام در روزهای یادشده نشوند، می‌توانند در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ و یکشنبه ۱ خردادماه نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند.

ثبت‌نام پس از این زمان اعلامی، متوقف نخواهد شد و تاریخ جدید برای افرادی که در زمان مقرر موفق به ثبت‌نام نشوند، متعاقباً اعلام می‌شود.

برای ثبت‌نام در اختیار داشتن شماره همراه بنام سرپرست خانوار، کدملی، کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک مربوط به سرپرست خانوار ضروری است.

پس از ثبت‌نام کلیه اطلاعات سرپرستان جهت تعیین دهک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود که در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، یارانه معوقه مطابق با دهک خانوار مربوطه از اردیبهشت‌ماه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

متقاضیان در هر صورت برای ثبت‌نام، نیازی به مراجعه حضوری به هیچ سازمانی ندارند.