یوسف نوری شامگاه سه‌شنبه در نشست صمیمی با شماری از فرهنگیان استان اصفهان، با بیان اینکه حق‌التدریس‌ها لز این پس ماهیانه پرداخت می‌شود، اظهار داشت: دولت به دنبال این است که همسان سازی حقوق اجرا شود.

وی به تلاش برای اجرای قانون رتبه بندی معلمان، امور بیمه‌ای و رفاهی این قشر اشاره کرد و افزود: باید احساس مسئولیت باشد اما کارها به تدریج پیش می‌رود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای ترمیم دوره کرونا در وضعیت آموزشی دانش آموزان باید اقداماتی اجرا شود، گفت: همچنین تغذیه دانش آموزان مناطق محروم از پاییز امسال اجرا خواهد شد.

وی آموزش ضمن خدمت را فقط برای مدرک گرفتن دانست و گفت: آموزش و پرورش تاریک نیست زیرا معلمان آتش به اختیار دارد و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند معلمان شما منتظر نمانید، کار کنید؛ معلمان ما باید از این سخن الگو بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مدارس معلم تعیین کننده است، افزود: مادامی که در مدارس معلم داشته باشیم، مشکلی نخواهیم داشت.

نوری با بیان اینکه برای ۶ مدرسه استثنایی در ۶ ماه گذشته قرارداد منعقد شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در سفرهای استانی رئیس جمهوری برای آموزش و پرورش تصویب شده و بودجه عمومی ما ۹ درصد بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تاکنون برای آزادسازی ۲۱۰۰ فضای ورزشی مدرسه‌ای پول به حساب ادارات واریز کردیم، ابراز داشت: فرونشست زمین به دلیل برداشت‌های بی رویه از منابع آب زیرزمینی ما را در استان‌هایی مانند اصفهان، فارس، تهران- پاکدشت دچار گرفتاری کرده و مدارس در اسلامشهر نیز درگیر فرونشست است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با شماری از فرهنگیان استان اصفهان شامگاه سه شنبه برگزار شد و نمایندگان معلمان دغدغه‌ها و خواسته‌های خود را مطرح کردند. سرعت بخشیدن به اجرای قانون رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی حقوق، بیمه و امور رفاهی بازنشستگان، موضوع آموزش در پساکرونا، حفظ کرامت انسانی معلمان، نوسازی مدارس، تکراری بودن محتوای آموزشی و بی انگیزگی معلمان و دانش آموزان، ساماندهی ثبت نام‌ها و تبدیل وضعیت خرید خدماتی‌ها از جمله مسائلی بود که نمایندگان فرهنگیان استان اصفهان در این نشست ۲ ساعته مطرح کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: