علیرضا جلوانی درباره وضعیت بازار خودرو و ریزش قیمت برخی از خودروهای داخلی در بازار گفت: علت اصلی ریزش قیمت خودرو بحث واردات خودرو بوده‌ است وعلت عمده آن را می‌توان در این موضوع بررسی کرد.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: از روزی که سامانه فروش یکپارچه خودرو اعلام شده شاهد ریزش قیمت خودرو بوده‌ایم که آن هم یکی از علت‌های این موضوع است. هنوز کسی نتوانسته در این سامانه خودرو ثبت نام کند و این موضوع باعث شده بازار خودرو رو به رکود برود.

جلوانی با بیان اینکه اکنون به علت توقف عرضه خودرو شاهد رکود در بازار هستیم، ادامه داد: خودروی صفر در بازار به شدت کاهش یافته‌ است. با افزایش قیمت خودروها، مصرف‌کننده دیگر توان خرید خودرو را ندارد و برخی فعلا صبر کرده‌اند تا ببینند واردات خودرو به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

وی افزود: همچنین با نرخ‌هایی که اکنون در سامانه اعلام شده، مردم صبر کرده‌اند تا شانس خود را در این سامانه امتحان کنند. به همین دلیل تقاضای خودرو در بازار کاهش و قیمت‌ها را با رکود مواجه کرده است.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان تاکید کرد: بحث واردات و بلاتکلیفی مردم در استفاده از سامانه یکپارچه فروش خودرو، رکود چشمگیری را در بازار فعلی خودرو بوجود آورده‌است.

جلوانی گفت: تقریبا خودروهای ایران‌خودرو حدود 20 میلیون و خودروهای سایپا حدود 6 یا 7 میلیون تومان با کاهش قیمت مواجه بوده‌اند.

این کارشناس بازار خودرو قیمت‌های امروز برخی خودروهای داخلی را که با کاهش همراه بوده، چنین عنوان کرد:

دنا اتوماتیک امروز 505 میلیون معامله شده که حدود 20 ملیون تومان ریزش قیمت داشته‌است.

206 تیپ 2 از 325 میلیون تومان به 307 یا 308 تومان رسیده‌ است.

تیبا 2 از حدود 212 میلیون به 202 میلیون تومان رسید.

 پارس تیوفایو تا 400 میلیون تومان افزایش قیمت داشت که امروز 380 میلیون تومان خرید و فروش شده‌ است.