ایمپلنت فوری دندان به فرآیندی گفته می شود که بلافاصله بعد از کشیدن دندان، کارگزاری ایمپلنت در محل آن صورت می گیرد.

معمولا تحویل فوری ایمپلنت با دندان مصنوعی بهترین گزینه برای همه بیماران است ولی برای همه بیماران مناسب نیست و به شرایط خاصی بستگی دارد.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری چیست؟

اگر به دندانپزشک مراجعه کنید و متوجه شوید که یک دندان از دست داده اید، به خصوص اگر آن دندان یکی از دندان های جلوئی شما باشد، بدون شک این مسئله یک اتفاق ناخوشایند است و سعی خواهید نمود در فرصت زمانی کوتاه نسبت به ترمیم و یا جایگزینی آن با روش های موجود اقدام نمایید. یکی از این روش ها ایمپلنت فوری است که در ادامه مختصرا به آن میپردازیم.

شایان ذکر است ایمپلنت فوری به مهارت دندانپزشک، کیفیت تجهیزات و امکانات مورد استفاده و از همه مهمتر شرایط بیمار بستگی دارد.  در ضمن سلامت لثه و استخوان، استحکام و تراکم خوب بافت استخوان از مواردی است که برای انجام فرایند ایمپلنت فوری مورد توجه ویژه است.

ایمپلنت فوری دندان روشی از کاشت دندان است که در آن پس از جدا کردن و کشیدن دندان ، پایه فیکسچر در فک استخوان کار قرار داده می شود .

ایمپلنت فوری دندان کاملا مشابه با دندان اصلی میباشد و هیچگونه مشکلی برای شخص ایجاد نمیکند و میتواند تا آخر عمر از آن استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://emrozpayam.ir/2022/06/15/ایمپلنت-فوریمزایا-و-معایب-ایمپلنت-فور/

مزایای ایمپلنت‌های فوری

 1. کاهش زمان درمان و جراحی
 2. حفظ روحیه بیمار
 3. کاهش درد بیمار که برای اکثریت افراد اهمیت زیاد دارد
 4. ترمیم سریعتر و عفونت کمتر
 5. کاهش میزان خونریزی مخصوصا برای افرادی که دارای فشار خون بالا هستند
 6. عدم وجود فاز بی دندانی و حفظ ظاهر بیماران، خصوصاً بیماران با مشاغل حساس.
 7. عدم نیاز به پیوند استخوان
 8. حفظ استخوان اطراف ایمپلنت و کاهش میزان تخریب استخوان که پس از کشیدن دندان روی می دهد
 9. حفظ ظاهر طبیعی بیمار و افزایش اعتماد به نفس

مراحل کاشت ایمپلنت فوری

شیوه کاشت ایمپلنت فوری تا حدود زیادی به ایمپلنت معمولی شباهت دارد، زیرا ایمپلنت دندان در هر حال باید با استخوان فک جوش بخورد. تفاوتی که این دو روش با یکدیگر دارند، این است که در کاشت ایمپلنت دندان به روش فوری، در همان روز تاج دندان موقتی ساخته می شود. در ابتدای کار دندانپزشک، اسکن و عکس برداری های لازم را انجام خواهد داد که با توجه به آن ها، برنامه ریزی درمان صورت می گیرد. در ادامه دندانپزشک با بی حسی موضعی و یا بیهوشی، کاشت ایمپلنت فوری را شروع می کند. در ادامه پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار گرفته و تاج دندان موقتی بر روی آن قرار داده می شود.

طول عمر ایمپلنت فوری

با توجه به شرایط هر بیمار و انجام مراقبت های لازم، احتمال سایش ایمپلنت دندان وجود دارد، اما به طور کلی ایمپلنت دندان یک روش مادام العمر به حساب می آید. اگر بهداشت دهان و دندان به درستی انجام شود و مراجعات مکرر به مطب دندانپزشکی فراموش نشود، طول عمر ایمپلنت فوری تا 20 سال نیز خواهد بود.

ایمپلنت فوری

بهترین برند برای ایمپلنت فوری دندان 

 اخیرا علم ایمپلنتبه این نتیجه رسیده است که موفقیت ایمپلنت هایی که فوری کاشته می شوند و تدریجی تحت فشار قرار میگیرند از روش سنتی که ایمپلنت کاشته می شود و بعد از 6 ماه روکش بر روی ایمپلنت قرار میگرفت، بیشتر است . و علم ایمپلنت به سویی می رود که مدت زمان انتظار برای نصب روکش ایمپلنت دندانبه حداقل برسد و برای همین سیستم های جدید ایمپلنت با تکنولوژی جدید تر بوجود آمدند که سطح آن SLA active می باشد و بهترین گزینه برای کاشت ایمپلنت فوری استفاده از همین ایمپلنت ها می باشد و این تکنولوژی را فقط کشور سوئیس دارد.

قیمت ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت فوری دندان بسته به برندی آن متفاوت است ولی اگر شما نیاز به هیچ پروسه دندانپزشکی دیگری نداشته باشید می تواند با هزینه ای کمتر از روال عادی صاحب ایمپلنت شوید. اما اگر به دنبال ایمپلنت فوری خوب هستید میبایست به فکر هزینه کردن بیش از 7 میلیون تومان باشید.

قیمت ایمپلنت فوری نسبت به سایر پروتز های دندانی بیشتر است. اما اینکه دقیقا چه هزینه ای از سوی پزشکان دریافت می شود را نمی توان به طور قطعی تعیین کرد. زیرا که تغییر هزینه برای انجام ایمپلنت های دندانی به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله این عوامل:

 • جنس ایمپلنت
 • کشور سازنده ایمپلنت
 • برند ایمپلنت
 • درجه‌بندی ایمپلنت
 • مهارت و تجربه دندانپزشک معالج
 • نوع جراحی و چگونگی استخوان فک و در صورت لزوم بازسازی فک (در صورت تحلیل آن)
 • قیمت ارز

ایمپلنت فوری در تهران

چرا قیمت ایمپلنت فوری دندان بالا است؟

برخلاف سایر روش های دندانپزشکی، کاشت ایمپلنت دندان تخصص، مهارت و زمان زیادی نیاز دارد. این عمل نسبتا حساس است و باید در ایده آل ترین شرایط ممکن انجام شود. علاوه بر این ساخت خود هر واحد ایمپلنت هزینه زیادی نیاز دارد. به همین جهت قیمت ایمپلنت فوری دندان معمولا بالا است. به علاوه از آنجا که قطعات ساخته شده اغلب در کشورهای خارجی ساخته میشود نوسانات ارز میتواند نقش بسیار مهمی روی افزایش تعرفه ها داشته باشد.

ایمپلنت فوری در تهران

ایمپلنت فوری مقرون به‌صرفه‌ترین و بهترین راه‌حل برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته با میانگین طول عمر بالا را ارائه می‌دهد و بهترین احساس امنیت و رفاه را برای بیمار فراهم می‌کند. در این نوشته به بررسی اطلاعات مورد نیاز درباره کاشت ایمپلنت فوری پس از کشیدن دندان با بارگذاری زودهنگام پرداخته شد.

چنانچه به دنبال بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران هستید بدون شک رضایتمندی بیماران قبلی از نحوه عملکرد دکتر میتواند معیار سنجش قرار بگیرد. دکتر علی سجودی یکی از بهترین ها در حوزه کاشت دندان (ایمپلنت فوری) است که برای آشنایی با ایشان پیشنهاد میکنیم به وب سایت www.drsojodi.com مراجعه نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: