شیراز از جمله معروف‌ترین و بهترین شهرهای استان فارس است. همه‌ساله هزاران گردشگر داخلی و خارجی برای بازدید از شیراز، عازم استان فارس می‌شوند. به همین خاطر می‌توانیم شاهد فعالیت هتل‌های مختلفی در شیراز باشیم. قطعاً تمامی هتل‌های شیراز هتل‌های باکیفیتی نیستند.

همچنین باید بدانید که با انتخاب یک هتل نامناسب برای اقامت، سفر زیبایتان به شیراز به سفری تلخ و ناراحت‌کننده تبدیل می‌شود. اگر قصد رزرو اینترنتی هتل را داشته باشید، تا حدودی می‌توانید از بابت کیفیت خدمات هتل آسوده‌خاطر شوید. هتل‌های بزرگ و معروف بسیاری در شیراز حضور دارند؛ اما با دیدن برخی موارد، اصلاً نباید یک هتل را برای اقامت انتخاب کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینید در چه هتل‌هایی نباید اقامت داشته باشید.

هتل‌های قدیمی که بازسازی نشده‌اند

هنگام رزرو هتل، به سال ساخت آن دقت کنید. برخی هتل‌های شیراز هستند که ده‌ها سال سابقه و قدمت دارند. این هتل‌ها در صورتی برای اقامت مناسب خواهند بود که در چند سال اخیر آن‌ها را بازسازی کرده باشند. در غیر این صورت اقامت در این هتل‌ها اصلاً توصیه نمی‌شود.

هتل باید شیک و زیبا باشد تا از حضور در آن لذت ببرید. پس حتماً به سال ساخت و سالی که آخرین بازسازی در هتل انجام‌شده است دقت کنید. البته با دیدن تصاویر هتل نیز می‌توانید سال ساخت و بازسازی آن را به‌صورت حدودی حدس بزنید.

هتل‌هایی که در مناطق خطرناک شیراز قرار دارند

در هر شهر دنیا، محله مرفه‌نشین و محله‌های پایین شهر و خطرناک وجود دارد. شاید بسیاری از افراد این موضوع را کتمان کنند؛ اما خواسته یا ناخواسته این تفاوت فرهنگی وجود دارد. بهتر است پیش از سفر به شیراز، درباره محله‌های آن به‌خوبی تحقیق کنید.

به‌هیچ‌وجه در محله‌های پایین‌شهر شیراز اقامت نداشته باشید. آمار جرایم معمولاً در مناطق پایین شهر بیشتر از مناطق مرفه‌نشین است. پس برای آنکه تجربه سفری آرام و خاطره‌انگیز را داشته باشید، حتماً محله هتلی که می‌خواهید اقامت کنید را در نظر بگیرید. مخصوصاً هنگامی که قصد رزرو اینترنتی هتل را دارید و از نزدیک محله را نمی‌بینید، با کمک آدرس، درباره محله تحقیق کنید.

11111Capture

هتل‌هایی که در فاصله بسیاری از مرکز شهر قرار دارند

شیراز شهر بزرگی است. در این شهر جاذبه‌های دیدنی بسیاری به چشم می‌خورد. برخی انواع این جاذبه‌ها از هم فاصله بسیاری دارند. برخی هتل‌ها در حاشیه شهر قرار گرفته‌اند. شاید این هتل‌ها آب‌وهوای بهتری داشته باشند؛ اما هزینه بیشتری را باید بابت تاکسی بپردازید. حتی اگر ماشین شخصی داشته باشید، باز هم وقت زیادی را در ترافیک و مسیر خواهید بود. پس ترجیحاً به‌دنبال هتل‌هایی باشید که در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری مهم شیراز قرار دارند.

هتل‌هایی که پارکینگ اختصاصی ندارند

اگر با ماشین سفر می‌کنید یا قصد کرایه خودرو در شیراز را دارید، حتماً به موضوع پارکینگ دقت داشته باشید. حتی در برخی مواقع هتل‌ها ادعا می‌کنند که دارای پارکینگ هستند؛ اما پارکینگ روباز غیرمحفوظ دارند. پس حتماً درباره داشتن پارکینگ خصوصی مسقف هتل‌های شیراز دقت داشته باشید. در غیر این صورت دچار مشکل می‌شوید. همچنین باید در نظر بگیرید که آیا یک واحد پارکینگ به‌صورت اختصاصی به شما ارائه می‌شود، یا اینکه اگر دیر به هتل بیایید، جای پارک پر شده است.

هتل‌هایی که دارای سیستم تهویه مناسبی نیستند

شیراز دارای آب‌وهوای خاصی است. برای مثال تابستان‌های گرم و زمستان‌هایی سرد دارد. اگر تهویه اتاق‌ها مناسب نباشد، قطعاً سفرتان تجربه خوب و خوشی نخواهد بود. بهتر است پیش از رزرو نهایی هتل، درباره سیستم تهویه مطبوع آن تحقیق کنید. برخی هتل‌ها از سیستم‌های قدیمی استفاده می‌کنند. به همین خاطر سرما یا گرمای مناسبی را به وجود نمی‌آورند.

هتل‌هایی که نظافت مناسبی ندارند

به نظرات کاربران دقت داشته باشید. اگر کاربران از بابت نظافت هتل گلایه کردند، بهتر است اصلاً آن هتل را برای اقامت انتخاب نکنید. نظافت و بهداشت موضوعی نیست که بتوانید سرسری از آن عبور کنید. پس به بهداشت اتاق‌ها دقت بسیاری داشته باشید. اگر حتی یک نظر درباره نظافت ضعیف اتاق‌ها مشاهده کردید، به‌دنبال هتلی دیگر بگردید.

2222Capture

هتل‌هایی که کارکنان حرفه‌ای ندارند

دوباره به نظرات دقت کنید. اگر پرسنل رفتاری مؤدبانه نداشته باشند، حتی اگر در و دیوار هتل از طلا هم باشد، نباید آن را برای اقامت انتخاب کنید. رفتار دوستانه و محترمانه کارکنان هتل اهمیت بسیاری دارد. در حقیقت تأثیر مستقیم روی کیفیت تجربه شما از اقامت خواهد گذاشت. معمولاً هتل‌های قدیمی دارای پرسنل آموزش‌دیده و مؤدب هستند؛ اما در هر صورت در بخش نظرات هنگام رزرو اینترنتی هتل، به رفتار پرسنل دقت داشته باشید.

هتل‌های خیلی گران یا خیلی ارزان

هتل نه باید خیلی گران و نه باید خیلی ارزان باشد! هتل‌های خیلی ارزان، قطعاً یک مشکلی دارند که چنین قیمتی را ارائه می‌دهند. پس به‌هیچ‌وجه در دام قیمت ارزان هتل نیافتید، زیرا سفرتان را به خاطره‌ای بسیار تلخ تبدیل می‌کند. هتلی که قیمت بسیار ارزان ارائه می‌دهد، قطعاً یک مشکل اساسی دارد که شما از آن مطلع نیستید. همچنین هتل‌های خیلی گران نیز تفاوت چندانی در کیفیت سفرتان ایجاد نمی‌کنند. بهتر است به‌دنبال هتلی با قیمت منطقی و معقول بگردید.

نظر شما درباره انتخاب هتل در شیراز چیست؟ به نظرتان چه المان‌هایی را باید هنگام رزرو هتل به‌صورت اینترنتی در نظر گرفت؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: