امروز ۲۵ تیرماه, دومین عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز می‌شود.

اکو ایران گزارش داد, به گفته سخنگوی وزارت صمت سیاست‌گذار خودرویی به مناسبت عید غدیر دومین فروش خودرو از مسیر سامانه یکپارچه را امروز کلید می‌زند.

امید قالیباف گفت: متفاضیان ثبت‌نام در سامانه یاد شده می‌توانند از روز شنبه ساعت ۱۷ با ورود به سامانه یاد شده نسبت به نام‌نویسی برای خودروی مورد‌نظر خود اقدام کنند.

قالیباف در مورد بازه زمانی برای ثبت‌نام در سامانه فروش خودرو نیز افزود: این سامانه از امروز به مدت سه روز در دسترس متقاضیان قرار دارد و آنها در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند با ورود به سامانه یاد شده نسبت به انتخاب و نام‌نویسی برای خودروی مدنظر خود اقدام کنند.

با توجه به اظهارات قالیباف این سامانه از امروز ساعت ۱۷ به مدت ۷۲ ساعت برای مشتریان فعال می‌شود. به عبارت دیگر ثبت‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تا ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه به تاریخ ۲۸ تیر سال جاری امکان‌پذیر خواهد بود.

تغییرات دور دوم پیش فروش خودرو

در شرایطی وزارت صمت این بازه زمانی را برای ثبت‌نام متقاضیان در نظر گرفته که در دور اول فروش محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز در سامانه یکپارچه متقاضیان یک بازه زمانی هفت روزه را برای ثبت‌نام در این سامانه پیش‌روی خود داشتند.

تغییر بعدی که وزارت صمت در دومین فروش خودرو به نسبت دور اول از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ایجاد کرده زمان آغاز به کار این سامانه است.

در اولین طرح فروشی که در سامانه یاد شده برگزار شد سیاست‌گذار امکان ثبت‌نام متقاضیان را از ساعت ۹ صبح فراهم کرده بود اما در دومین فروش خودرو از همین مسیر، زمان آغاز به کار سامانه ساعت ۱۷ در نظر گرفته شده است.

بنابراین متقاضیان فروش خودرو دقت کنند که تنها سه روز می‌توانند در دومین فروش خودرو ثبت‌نام کنند و ساعت آغاز به کار سایت نیز ساعت ۱۷ روز شنبه به تاریخ ۲۵ تیرماه سال جاری خواهد بود. آدرس سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نیز کماکان https://sale.iranecar.com است.

قالیباف تاکید کرد: ناظر قرعه‌کشی، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، مجری قرعه‌کشی را موظف به ارتقا ضرایب ایمنی کرده و این شرکت تمام تاییدیه‌های لازم را از مراجع ذیصلاح اخذ کرده است.