کارآفرینان تمام تلاش خود را می کنند تا به بالای صفحه نتایج جستجوی حوزه شغلی خود در گوگل برسند. سئو یکی از مهمترین مفاهیم کسب و کار امروزه است. برای اینکه در صفحه نتایج ظاهر شوید و از مزایای آن بهره‌مند شوید، باید محتوای مفید و ارزشمندی ایجاد کنید تا مخاطبان شما با مراجعه به وب سایت شما بتوانند پاسخ سوالات خود را بیابند.

اکنون که در این زمینه پیشرفت خوبی داشته اید و مطالب اولیه و پایه را در وب سایت خود منتشر کرده اید، وقت آن است که کارهای خارج از سایت را انجام دهید تا عملکرد سئوی خود را افزایش دهید و بهبود ببخشید. در این مقاله به مقایسه دو راه حل سئوی خارجی یعنی گزارش تبلیغاتی (سفارش رپورتاژ آگهی) و سفارش بک لینک می پردازیم و هر کدام را از جنبه های مختلف بررسی می کنیم.

آشنایی با گزارش‌های تبلیغاتی (رپورتاژ آگهی)

محتوایی که کسب و کار شما در وب سایت های محبوب منتشر می کند، رپورتاژ آگهی نامیده می شود. با ارسال چنین محتوایی می توانید شهرت خوبی در گوگل به دست آورید و چند لینک (بسته به قوانین سایت ناشر) دریافت کنید. رپورتاژ یا همان گزارش های تبلیغاتی را می توان با اهداف مختلفی از جمله افزایش آگاهی از برند و بهبود سئو تهیه کرد. برای نوشتن گزارش مهم است که متن شما شبیه تبلیغات نباشد و عموم مخاطبین را به سمت خود جذب کند. در حالت ایده آل، اگر دغدغه یا مشکل مخاطب هدف خود را به عنوان موضوع گزارش انتخاب کنید و با توجه به لحن رسانه ای که موضوع شما در آن منتشر می شود بنویسید، بیشترین تاثیر را خواهید داشت. این رویکرد علاوه بر بهبود چشم انداز سئو سایت شما می تواند مخاطبان هدف شما را جذب کند. پس به آنها خیلی ساده نگاه نکنید.

آشنایی با بک لینک ها

لینک هایی که در سایت های محبوب قرار می گیرند و به سایت شما اشاره می کنند، بک لینک نامیده می شوند. طبق قوانین گوگل، اگر سایتی بخواهد به سایت دیگری لینک دهد، باید ارگانیک باشد. در غیر این صورت گوگل سایت مقصد را جریمه می کند. به همین دلیل است که وب سایت های معروفی برای خرید بک لینک وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از: نشونت (https://neshoonet.ir) ، سئوسل (https://seocell.ir) و غیره.

بک لینک نشونت

اگر می خواهید از بک لینک استفاده کنید، باید طبیعی عمل کنید. دریافت بک لینک های زیاد از یک سایت قبلا تاسیس شده یا اصطلاحاً قدیمی به یک سایت تازه تاسیس برای گوگل کاملا بدیهی است و شما با جریمه مواجه خواهید شد. هنگام دریافت لینک از سایت های محبوب و معتبر با گوگل، اولاً به یاد داشته باشید که از نظر محتوا و سئوی داخلی به خوبی پیشرفت کرده اید و ثانیاً برای استفاده از این روش تا حد امکان لینک دریافت کنید.

تفاوت بین رپورتاژ آگهی و بک لینک چیست؟

هنگام خرید یک رپورتاژ تبلیغاتی، یک صفحه کامل از یک سایت رسانه ای را در اختیار دارید، می توانید مخاطبان زیادی را با خود همراه کنید و مشکلات مخاطبان هدف خود را حل کنید. مزیت این کار این است که کسب و کار شما به طور کامل نمایندگی می شود. این گزارش به طور دائم در وب سایت رسانه در دسترس خواهد بود و پیوندهای آن دائمی است. شما همچنین می توانید از تصاویر استفاده کنید و می توانید با استفاده از این نوع محتوا سعی کنید مخاطبان خود را درگیر کنید. از طرفی بک لینک فقط در سایدبار یا فوتر یا در حاشیه سایت قرار می گیرد (البته اگر بخواهیم به بک لینک با این دیدگاه نگاه کنیم. چون لینک های داخل رپورتاژ آگهی نیز بک لینک هستند اما بهترین نوع بک لینک). بنابراین در بک لینک های سایدبار یا فوتری شما فرصتی برای معرفی کسب و کار خود ندارید و می توانید سایت خود را تنها با یک لینک و یک کلمه به مخاطبان معرفی کنید. ضمناً فراموش نکنید که این لینک ها دائمی نیستند و پس از مدتی لینک دیگری جایگزین می شوند. مگر آنکه همیشه آن بک لینک را تمدید کنید که در این صورت هزینه های دوره ای گزافی را باید پرداخت کنید.

رپورتاژ بهتر است یا بک لینک؟

اینکه کدام بهتر است کاملا به استراتژی شما بستگی دارد. اما به طور کلی، رپورتاژ آگهی تأثیر بیشتری بر سئوی خارجی دارد و رتبه وب سایت شما را از نظر نتایج به دست آمده توسط کسب و کارها بهبود می بخشد. متخصصان این حوزه معمولا توصیه می کنند که ابتدا پیام های تبلیغاتی کافی چاپ کنید و سپس به خرید بک لینک از سایت های رسانه ای بروید. اما در نهایت بستگی به استراتژی شما دارد.

مدیران کسب و کارهای مختلف باید از خدمات لینک بیلدینگ به درستی استفاده کنند تا سایت خود را در بین رقبای خود در دنیای رقابتی امروز بهتر قرار دهند. در بین خدمات مختلف لینک بیلدینگ، رپورتاژ آگهی و بک لینک دادن بیشتر از سایر اقدامات رایج است و هر کدام ممکن است در شرایط خاص خود پیامدهای متفاوتی داشته باشند. بنابراین برای گرفتن نتیجه خوب بهتر است از خدمات سایت های معتبر استفاده کنید که برخی از سایت های معتبر کمی بالاتر در همین توضیحات به شما معرفی شدند. البته در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره دارید می توانید با شماره 09114934623 نیز تماس حاص فرمایید و در مورد پلن سئوی خود با متخصصین این حوزه مشورت نمائید.