فشار خون نیرویی است که در آن خون از قلب به داخل شریان ها پمپاژ می شود. فشار خون طبیعی کمتر از 120/80 میلی متر جیوه است.

هنگامی که فشار خون بالا است، خون با قدرت بیشتری در شریان ها حرکت می کند. این باعث افزایش فشار بر روی بافت های ظریف در شریان ها می شود و به رگ های خونی آسیب می رساند. در ادامه به این سوال که فشار خون بالا را چگونه کاهش دهیم؟ و معرفی 7 قاتل فشار خون بالا می پردازیم. 

شربت شونیسل قاتل فشار خون بالا

این شربت که یک ترکیب گیاهی و موثر از روغن سیاهدانه، سرکه طبیعی و انگور است به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و فشار خون را به طور موثری کاهش می دهد. شربت شونیسل دکتر خیراندیش که یکی از با کیفیت ترین نوع این محصول است بر اساس متون طب سنتی و دستور بوعلی سینا تهیه شده است و تاثیر آن بر فشارخون بالا و درمان آن اثبات شده است. برای خرید محصولات حکیم خیراندیش کلیک کنید.

 شربت شونیسل

مرکبات

مرکبات از جمله گریپ فروت، پرتقال و لیمو ممکن است اثرات قدرتمندی در کاهش فشار خون داشته باشند. آنها مملو از ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی هستند که ممکن است با کاهش عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا به حفظ سلامت قلب شما کمک کند

مطالعات همچنین نشان داده اند که نوشیدن آب پرتقال و گریپ فروت ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند. با این حال، گریپ فروت و آب گریپ فروت می توانند با داروهای رایج کاهش دهنده فشار خون تداخل داشته باشند، بنابراین قبل از افزودن این میوه به رژیم غذایی خود با پزشک خود مشورت کنید.

تخم کدو قاتل فشار خون

تخمه های کدو تنبل ممکن است کوچک باشند، اما در مورد تغذیه بسیار خوب هستند.

آنها منبع غلیظی از مواد مغذی مهم برای کنترل فشار خون هستند، از جمله منیزیم، پتاسیم و آرژنین، یک اسید آمینه مورد نیاز برای تولید اکسید نیتریک، که برای آرامش عروق خونی و کاهش فشار خون ضروری است.

همچنین نشان داده شده است که روغن دانه کدو تنبل یک درمان طبیعی قدرتمند برای فشار خون بالا است.

اعتیاد خود را به نیکوتین برطرف کنید

هر سیگاری که می کشید فشار خون را برای چند دقیقه پس از اتمام موقتاً افزایش می دهد. اگر سیگاری شدید، فشار خون شما می تواند برای مدت طولانی بالا بماند.

افراد مبتلا به فشار خون بالا که سیگار می کشند بیشتر در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا، حمله قلبی و سکته هستند.

حتی دود سیگار می تواند شما را در معرض خطر افزایش فشار خون و بیماری قلبی قرار دهد.

پسته کاهنده فشار خون

پسته بسیار مغذی است و مصرف آن با سطح فشار خون سالم مرتبط است. آنها سرشار از تعدادی مواد مغذی ضروری برای سلامت قلب و تنظیم فشار خون هستند، از جمله پتاسیم. مطالعات نشان می دهد که در بین تمام آجیل های موجود در این بررسی، مصرف پسته قوی ترین اثر را در کاهش SBP و DBP داشت. این نکته ضروری است که پسته باید خام باشد.

فشار خون پایین با دانه های چیا و کتان

دانه های چیا و کتان دانه های ریزی هستند که سرشار از مواد مغذی هستند که برای تنظیم فشار خون سالم ضروری هستند، از جمله پتاسیم، منیزیم و فیبر .

علاوه بر این، نتایج بررسی 11 مطالعه نشان داد که خوردن دانه‌های کتان  به کاهش سطح فشار خون کمک می کند، به‌ویژه زمانی که به‌صورت کامل دانه آن به مدت 12 هفته یا بیشتر مصرف شود.

 چغندر، سبزی چغندر و آب چغندر کاهنده فشار خون بالا

چغندر و سبزی چغندر فوق العاده مغذی هستند و خوردن آنها ممکن است به کاهش سطح فشار خون سالم کمک کند. آنها سرشار از نیترات هستند که به آرامش رگ های خونی کمک می کند و ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

برخی تحقیقات نشان داده اند که افزودن چغندر و محصولات چغندر به رژیم غذایی شما ممکن است به فشار خون سالم کمک می کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه 2 هفته ای روی 24 فرد مبتلا به فشار خون بالا نشان داد که مصرف 250 میلی لیتر آب چغندر و 250 گرم چغندر پخته به طور قابل توجهی فشار خون را کاهش می دهد، اگرچه  آب چغندر موثرتر بود.

با این وجود، چغندر، آب چغندر و سبزی چغندر همگی بسیار مغذی هستند و زمانی که به رژیم غذایی شما اضافه شوند ممکن است به بهبود سلامت کلی کمک کنند.

فشار خون بالا را چگونه درمان کنیم

گیاهان و ادویه جات کاهنده فشار خون

برخی از گیاهان و ادویه جات حاوی ترکیبات قدرتمندی هستند که ممکن است با کمک به شل شدن عروق خونی به کاهش فشار خون کمک کنند .

دانه کرفس، گشنیز، زعفران، علف لیمو، زیره سیاه، جینسینگ، دارچین، هل، ریحان شیرین و زنجبیل تنها برخی از گیاهان و ادویه‌هایی هستند که پتانسیل کاهش فشار خون را نشان می‌دهند.

شما میتوانید برای سفارش روغن گیاهی و سایر اردویه جات به سایت عطاری آنلاین گندم مراجعه کنید.

کلم بروکلی قاتل فشار خون

کلم بروکلی به دلیل بسیاری از اثرات مفید آن بر سلامتی، از جمله سلامت سیستم گردش خون، شناخته شده است. به عنوان مثال، افزودن این سبزی چلیپایی به رژیم غذایی شما ممکن است راهی هوشمندانه برای کاهش فشار خون باشد.

بروکلی مملو از آنتی اکسیدان های فلاونوئیدی است که ممکن است با افزایش عملکرد رگ های خونی و افزایش سطح اکسید نیتریک در بدن به کاهش فشار خون کمک کند.

کرفس و درمان فشار خون

کرفس یک سبزی محبوب است که ممکن است اثرات مثبتی بر فشار خون داشته باشد. حاوی ترکیباتی به نام فتالید است که ممکن است به شل شدن عروق خونی و کاهش سطح فشار خون کمک کند .

مطالعات نشان می دهد که در میان سبزیجات پخته شده معمول مصرف، مصرف کرفس پخته شده به طور قابل توجهی با کاهش فشار خون مرتبط است.

توت های قرمز و سیاه

انواع توت ها با انواع فواید سلامتی چشمگیر، از جمله پتانسیل آنها در کاهش عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا مرتبط بوده است. توت ها منبع غنی از آنتی اکسیدان ها از جمله آنتوسیانین ها هستند که رنگدانه هایی هستند که به توت ها رنگ شاداب می بخشند.

نشان داده شده است که آنتوسیانین ها باعث افزایش سطح اکسید نیتریک در خون و کاهش تولید مولکول های محدود کننده عروق خونی می شوند که ممکن است به کاهش سطح فشار خون کمک کند.

زغال اخته، تمشک، chokeberries، cloudberries و توت فرنگی تنها برخی از انواع توت هایی هستند که با اثرات کاهش فشار خون همراه بوده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: