گوشواره طلا یکی از زیباترین اکسسوری هایی است که بانوان می توانند از آن استفاده کنند. گوشواره ها به دلیل اینکه زیبایی خاصی به چهره و صورت می دهند، بسیار پرکاربرد هستند. با این حال به دلیل تنوع بالایی که برای گوشواره های موجود در بازار وجود دارند، شاید انتخاب گوشواره برای برخی از بانوان کمی سخت باشد. در ادامه این مطلب می خواهیم چند نکته طلایی برای اینکه بتوانید بهترین گوشواره را برای خودتان خریداری کنید، ذکر کنیم. 

انتخاب گوشواره طلا

4 نکته طلایی برای انتخاب گوشواره طلا مناسب

گوشواره طلا، یکی از بهترین اکسسوری هایی است که باید حداقل یک عدد از آن را خریداری کنید و در کلکسیون طلا و جواهر خودتان قرار دهید. مهم نیست که قرار است یک عدد گوشواره بخرید و هر روز استفاده کنید، یا دوست دارید چند مدل گوشواره را خریداری کنید و برای مراسم های مختلف مورد استفاده قرار دهید. مهم این است که شما بتوانید بهترین گوشواره را بر اساس شرایط خودتان خریداری کنید.

نکته اول؛ گوشواره طلا را برای استایل روزمره می خواهید؟

بسیار مهم است که بدانید قرار است چه جایی از گوشواره طلا استفاده کنید. گوشواره های طلا دارای اندازه ها، مدل ها و طرح های مختلفی اند. اما از همه مهم تر دارای نوع قفل خاصی نیز می باشند. اگر می خواهید به صورت روزمره و در طول روز یک گوشواره مناسب داشته باشید، باید حتما گوشواره هایی را انتخاب کنید که دارای قفل محکم یا از نوع کلیپسی هستند.

اما اگر می خواهید یک گوشواره را برای مراسم های خاص مانند تولد و جشن های عروسی و عقد استفاده کنید، زیاد روی نوع قفل گوشواره حساس نباشید. احتمال اینکه گوشواره طلای شما در جشن های عروسی از گوش شما در بیاید، بسیار کم است. 

نکته دوم؛ گردن شما بلند است یا کوتاه؟

اگر قصد خرید گوشواره طلا را داشته اید، حتما مدل های مختلفی از گوشواره را در بازار مشاهده کرده اید. برخی از مدل های گوشواره به صورت آویزی و بلند هستند و برخی نیز ارتفاع کمتری دارند. گوشواره های میخی نیز از جمله انواع گوشواره هایی اند که می توانید از آن استفاده کنید.

به طور کلی، گوشواره های بلند و آویزی بیشتر برای افرادی مناسب اند که گردن بلندی دارند. قطعا این گوشواره ها انتخاب خوبی برای افرادی که گردن بسیار کوتاهی دارند، نیستند. گوشواره های میخی و آویزی کوتاه، می توانند برای افرادی که گردن کوتاه تری دارند، بهترین گزینه باشند.

نکته سوم؛ بودجه شما برای خرید گوشواره طلا چقدر است؟

بودجه یکی از مهم ترین فاکتورهای شما برای خرید گوشواره طلا است. با توجه به اینکه قیمت طلا به صورت نوسانی بالا و پایین می رود، بسیار مهم است که شما ابتدا یک بودجه مشخص برای خرید گوشواره را در نظر بگیرید. سپس، بر اساس بودجه خودتان به دنبال خرید گوشواره طلا بروید.

گوشواره ها بر اساس وزن و عیار خودشان قیمت گذاری می شوند. بدیهی است که هر چقدر گوشواره سنگین تر باشد، قیمت بالاتری نیز دارد. گوشواره های میخی و گوشواره های کوچک، اگر سبک و ساده باشند، با قیمت مناسب تری به فروش می روند.

اما گوشواره های آویزی معمولا به دلیل داشتن وزن زیادتر، قیمت بالاتری نیز دارند. با این حال، شما می توانید با هر سلیقه ای اقدام به خرید گوشواره طلا کنید. چون تنوع بالایی از گوشواره در بازار وجود دارد و این شما هستید که با توجه به بودجه خودتان، باید یکی از بهترین مدل های آن ها را انتخاب کنید.

نحوه خرید و انتخاب گوشواره طلا

نکته چهارم؛ سن شما چقدر است؟

به عنوان نکته آخر برای خرید گوشواره طلا، توجه شما را به سنتان جلب می کنیم! گوشواره های طلا، تاثیر زیادی روی زیبایی چهره و صورت شما دارند. هر کدام نیز دارای طرح های مختلفی هستند. برخی از گوشواره های طلا به دلیل داشتن طرح های سنگین تر، مناسب افرادی هستند که سن بالاتری دارند. اگر جوان و نوجوان هستید، بهترین گوشواره ها برای شما، گوشواره های ساده و با طرح های مدرن هستند.

ممکن است گوشواره های آویزی و بلند برای دختران نوجوان جذابیت زیادی داشته باشند؛ اما معمولا این گوشواره ها برای افرادی که سن بالاتری دارند، مناسب هستند. با این حال سلیقه شما برای خرید گوشواره طلا ملاک است. چون هیچ کس به اندازه شما از گوشواره ای که می خرید، لذت نخواهد برد.

C1111apture

جمع بندی

اگر این مقاله را مطالعه کردید، حتما دغدغه زیادی برای خرید گوشواره طلا دارید. به هر حال برای خرید هر یک از انواع زیورآلات و جواهر، نیاز به رعایت یک سری نکات است. چون این طلا و جواهرات، قیمت بالایی دارند و نباید بدون توجه به یک سری موضوعات و ناآگاهانه خریداری شوند.

فارغ از نکات ذکر شده، بسیار مهم است که برای خرید گوشواره طلا به طلا فروشی های معتبر مانند طلا و جواهر زرشاپ مراجعه کنید. چون کیفیت طلا، مقاومت آن و همچنین تضمین اصل بودن آن بسیار مهم است. برای مشاهده مدل های گوشواره طلا می توانید به وبسایت خرید طلای زرشاپ مراجعه کنید.