اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان سینمای ایران که از روز شنبه(۱۲ شهریور) به دلیل خون‌ریزی مغزی در بیمارستان بستری شده بود، صبح امروز (سه شنبه ۲۲ شهریور) در سن ۵۳ سالگی درگذشت.

یوسفی‌نژاد کارگردان فیلم‌هایی چون «خانه» و «باران رویاها را نمی‌شوید» بود. او همچنین نویسنده و تهیه‌کننده نیز بود.

اصغر یوسفی‌نژاد درگذشت

بیوگرافی اصغر یوسفی نژاد

اصغر یوسفی‌نژاد نویسنده سینما و تلویزیون ایران است. وی سال 1348 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار اصغر یوسفی‌نژاد می‌توان به فعالیت در فیلم او (خانه)، فیلم باران رویاها را نمی شوید اشاره کرد.

اصغر یوسفی‌نژاد کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1382 در 34 سالگی در فیلم باران رویاها را نمی شوید به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم او (خانه)، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای اصغر یوسفی‌نژاد محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون یکتا ناصر، حامد منافی، آناهیتا اشکان و محمد مناجاتی را تجربه کرد.

اصغر یوسفی‌نژاد در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم اصغر یوسفی‌نژاد در این سال، فعالیت در فیلم او (خانه) به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی اصغر یوسفی‌نژاد فعالیت در فیلم او (خانه) بوده است. اصغر یوسفی‌نژاد سال 1395 در 47 سالگی در فیلم او (خانه) به عنوان نویسنده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. اصغر یوسفی‌نژاد توانست با فعالیت در فیلم او (خانه) تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر رامین ریاضی، محدثه حیرت، سیروس مصطفی و میثم ولی خانی توانست سطح کاری او را متحول کند.

با اینکه اصغر یوسفی‌نژاد را بیشتر بعنوان نویسنده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. اصغر یوسفی‌نژاد علاوه‌بر نویسنده به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار اصغر یوسفی‌نژاد در حرفه‌ی کارگردان، فیلم او (خانه) و فیلم باران رویاها را نمی شوید است.

در مجموع در کارنامه 49 ساله و بیوگرافی اصغر یوسفی‌نژاد آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی اصغر یوسفی‌نژاد و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار اصغر یوسفی‌نژاد در منظوم سر بزنید. همه 2 اثر مهم اصغر یوسفی‌نژاد در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار اصغر یوسفی‌نژاد در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر اصغر یوسفی‌نژاد در آثار ارزشمندتری فعالیت کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی اصغر یوسفی‌نژاد درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی اصغر یوسفی‌نژاد بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، فیلم او (خانه) محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی اصغر یوسفی‌نژاد کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم باران رویاها را نمی شوید محسوب می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: