نیر برکات، شهردار سابق شهر قدس (اورشلیم) و نماینده کنونی کنست، در مصاحبه با شبکه خبری فاکس آمریکا، ایران را به حمله تهدید کرد.

به نقل از عصرایران، او گفت:« ایران یک رژیم اسلامی است که می‌خواهد اسرائیل را از روی نقشه محو کند. ما را «شیطان کوچک» می‌دانند و اتفاقا ایالات متحده از نظر آنها «شیطان بزرگ» است.

بنابراین ما (اسرائیل و آمریکا) در یک خط هستیم. و شما با کسی که می‌خواهد شما را از روی نقشه محو کند مذاکره نمی‌کنید. چون هیچ معامله‌ای فایده‌ای ندارد.»

وی مدعی شد که ایران تهدیدی دوگانه برای اسرائیل است:« اول آرزوی هسته ای آنهاست. آنها قصد دارند یک بمب بسازند تا از آن استفاده کنند. و ما باید جلوی آنها را بگیریم. چون اگر داشته باشند از آن استفاده خواهند کرد.

تهدید دیگر استفاده ایران از گروه‌های نیابتی است که اسرائیل را با صدها موشک محاصره کرده اند. دولت یهود اغلب در معرض حملات گروه‌هایی مانند حزب الله لبنان بوده است که منجر به جنگ علیه همسایه شمالی اسرائیل شده است.

او افزود: « ما باید مطمئن شویم که ایران درک می کند که اگر آنها تلاش کنند به قدرت هسته ای دست یابند، ما آنها را با زور متوقف خواهیم کرد و امیدواریم که این کار آنها را منصرف کند. جنگ سوم لبنان، اولین جنگ (مستقیم با) ایران خواهد بود و ما به تهران حمله خواهیم کرد.»

طی هفته‌های گذشته تنش بین حزب الله لبنان و اسرائیل بر سر تصمیم رژیم تل آویو به استخراج گاز از میدان گازی «کاریش» لبنان بالا گرفته و حزب الله تهدید کرده در صورت برداشت گاز اسرائیل از این حوزه مورد اختلاف،  واکنش نشان خواهد داد

برکات خاطرنشان کرد که اسرائیل باید برای برداشتن گام‌های خود علیه ایران با ایالات متحده و سایر کشورهای غربی هماهنگ کند.

وی گفت: اسرائیل هیچ متحد و شریک بهتری از آمریکا در جهان ندارد و ما باید با هم در این زمینه سخت کار کنیم.

برکات در ادامه مدعی شد که این آرزوی او نیست که اسرائیل با ایران وارد جنگ شود، اما گفت که آمادگی برای انجام این کار ضروری است.

او گفت: اسرائیل باید خود را برای جنگ با ایران آماده کند و بهترین راه برای عدم وقوع جنگ این است که در صورت نیاز برای حمله برنامه ریزی کنیم. بنابراین امیدواریم که آمادگی ما و همسویی با ایالات متحده، ایران را از نقشه شیطانی آنها باز دارد.

برکات همچنین مدعی شد که بسیاری از کشورهای عربی میانه رو در خاورمیانه «در معرض تهدید ایران» هستند و همکاری‌هایی بین آنها و اسرائیل در این جبهه وجود دارد.

گفتنی است که رژیم اسرائیل بیش از ۲۰ سال است که ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای و حمله نظامی می‌کند، در حالی که ناظران معتقدند توانایی پذیرفتن چنین ریسک بزرگی را ندارد.

ارتش اسرائیل استفاده از پهپادهای مسلح را در کرانه باختری آغاز کرد

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی استفاده از پهپادهای مسلح را در کرانه باختری آغاز کرد.

به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری «معا» فلسطین، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی همانند آنچه در نوار غزه در حال وقوع است، در حملات خود به استان‌های کرانه باختری نیز استفاده از پهپادهای مسلح را آغاز کرد.

سایت خبرگزاری «معا» به نقل از شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، نیروهای ارتش اسرائیل در حملات مستمر خود به شمال نوار غزه و به طور دقیق در جنین و نابلس از پهپادهای حامل راکت استفاده کردند.

همچنین در گزارش این شبکه عبری زبان آمده است، «این پهپادها هنوز حمله نکرده‌اند اما از بالا تمامی تحرکات نیروهای مقاومت بر روی زمین را رصد و تصویربرداری کرده و سیگنال‌هایی را برای ارتش اسرائیل ارسال می‌کنند، این اقدام به منزله تغییری در شیوه استفاده ارتش اسرائیل از تیراندازی‌ها در کرانه باختری است و سربازان اسرائیلی استفاده از این پهپادها را آموزش دیده‌اند تا در صورت نیاز و با رعایت محدودیت‌ها از جمله آسیب نرسیدن به غیرنظامیان، از آنها استفاده کنند».

منبع:تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: