تبلیغات موفق در اینستاگرام

امروزه برای این که بتوان در اینستاگرام رشد کرد، باید با متدهای تبلیغاتی آشنایی داشت. تبلیغات در حال حاضر به یک عضو جدا نشدنی در اینستاگرام برای افزایش فالوور بدل شده است. برای انجام تبلیغات در اینستاگرام، می‌توانید یک کمپین طراحی کنید و از بلاگرها، اینفلوئنسرها و سایر پیج‌ها استفاده کرده و خودتان را به کاربران زیادی معرفی نمایید. اگر نمی‌دانید چطور یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام ایجاد نمایید، تا انتها با ما همراه باشید. در ادامه به آموزش تدوین یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام و نکاتی که باید بدانید، اشاره خواهیم کرد.

کمپین تبلیغاتی، یک روش کاربردی برای رشد در اینستاگرام

اینستاگرام امروزه بهترین ابزار برای دیده شدن محصولات و خدمات شما محسوب می‌شود، به شرطی که بدانید چطور، کجا و چه زمانی خود را به کاربران معرفی کنید. تبلیغات درست و اصولی به شما کمک خواهد کرد تا در بهترین زمان و موقعیت، کاربران هدف خود را جذب نمایید تا:

 • دنبال کنندگان بیشتری جذب کنید
 • میزان فروش خود را افزایش دهید

کاربران زیادی در این پلتفرم فعالیت می‌کنند و بخش زیادی از این کاربران می‌توانند مصرف کننده محصولات و خدمات شما باشند. یکی از روش‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند تا خود را در معرض دید این افراد و کاربران قرار دهید، کمپین تبلیغاتی است.

اگر نمی‌دانید کمپین در اینستاگرام چیست؟ و چگونه می‌توان یک کمپین مناسب و پربازده ایجاد کرد؟ با ما همراه باشید.

کمپین در اینستاگرام چیست؟

در تعریف لغوی کمپین می‌توان چنین گفت:

مجموعه‌ای از فعالیت‌های برنامه ریزی شده مختلف اما همسو با هم که برای رسیدن به یک هدف مشخص انجام می‌شوند، کمپین نام دارد.

در اینستاگرام برای این که بتوانید کاربران بیشتری را جذب نمایید تا به هدفی که دارید، برسید؛ می‌توانید یک کمپین طراحی و اجرا کنید. برای طراحی یک کمپین حتما باید فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده‌ای را انجام داده و مراحلی را هم طی کنید.

کمپین اینستاگرام چیست؟

مراحل طراحی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام:

برای طراحی و تدوین یک کمپین اینستاگرام، کافی است که 6 مرحله را دنبال کنید:

 • مرحله ۱: یک هدف برای خود تعیین کنید

چرا می‌خواهید کمپین تبلیغاتی راه‌اندازی کنید؟ هر کسب و کار و پیج اینستاگرامی می‌تواند برای این سوال پاسخ جداگانه‌ای داشته باشد، اما در حالت کلی، اهداف اکثر کسب و کارها حول این 5 هدف می‌چرخد:

 1. آگاهی از برند
 2. فروش
 3. تعامل
 4. رشد فالوور
 5. جذب ترافیک وب سایت
 • مرحله ۲: KPI اهداف تعیین شده را مشخص کنید

برای سنجش عملکرد کمپین، باید شاخص‌هایی تعیین کنید. مثلا شاخص شما می‌تواند این موارد باشد:

 1. رسیدن به 1000 فالوور
 2. دیده شدن پست و محتوای تبلیغاتی توسط مثلا 1000 فالوور
 3. و برخی موارد این چنینی دیگر که بر اساس هر پیج و کسب و کاری متفاوت است.
 • مرحله ۳: برنامه ریزی نحوه‌ی اجرای کمپین

برنامه ریزی کنید که کمپین شما چگونه جلو خواهد رفت؟ از چه زمانی شروع شده و تا کی ادامه خواهد داشت؟ در این مدت در چه پیج‌هایی تبلیغات شما به نمایش در خواهد آمد؟ چه نوع محتوایی به اشتراک گذاشته خواهد شد؟ مسئول و تولید کننده این محتوا کیست؟ و ...

 • مرحله ۴: یک تقویم محتوایی برای کمپین ایجاد کنید

-باید مشخص کنید که چه نوع محتوایی در چه زمانی و در چه پیجی منتشر خواهد شد؟ این مورد به شما کمک خواهد کرد تا مدیریت بهتری روی انتشار محتواهای تولید شده داشته باشد.

 • مرحله ۵: هر آنچه که قرار است صورت بگیرد را مرور کنید

   

وقتی ۴ مرحله قبلی به پایان رسید، باید دوباره موارد را چک و بررسی کنید. در این مرحله کافی است:

 1. اهداف خود را مرور کنید
 2. KPIها را چک کنید
 3. محتواها را از نظر کیفیت بررسی نمایید
 4. جاهایی که نیاز به بهبود دارد را شناسایی و بهبود بخشید
 5. و …
 • مرحله ۶: پیگیر نتایج باشید

حال در آخرین مرحله باید کلیه نتایجی که به دست می‌آید را بررسی کنید. برای این کار، نتایجی که کسب کرده‌اید، با اهداف و KPIهای تعیین شده مقایسه کنید.

چه نوع پیجی را برای انجام تبلیغات و کمپین انتخاب کنیم؟

در مرحله سوم طراحی کمپین تبلیغاتی، گفتیم که باید مشخص کنید تبلیغات شما در چه نوع پیج‌هایی باید منتشر شود. به صورت کلی باید تبلیغات شما در پیج‌هایی که به موضوع کسب و کار و پیج اینستاگرامی شما مرتبط هستند، منتشر شوند تا اثر گذاری به مراتب بالاتری نیز داشته باشند.

اما چه پیج‌ها و افرادی را می‌توان برای انتشار تبلیغات انتخاب کرد؟ باید بدانید که پیج‌ها بر اساس نوع محتوایی که در آنها منتشر می‌شود، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. مثل:

 • پیج‌های بلاگری
 • پیج‌های اینفلوئنسری
 • پیج‌های واینری
 • پیج‌های معمولی
 • و ...

هر کدام از این نوع پیج‌ها، می‌توانند به نوبه خود در بیشتر دیده شدن امکانات و خدمات شما نقش داشته باشند. از این رو باید به برخی نکات توجه داشته و هر کدام از این نوع پیج‌ها را به خوبی بشناسید.

 • پیج‌های بلاگری

این نوع پیج‌ها معمولا توسط بلاگرها اداره می‌شوند و بر اساس تعداد فالوور، به دسته‌های دیگری مثل: میکرو، ماکرو، مگا و ... تقسیم می‌گردند. شاید برای شما هم سوال باشد که بلاگر کیست؟ در تعریف بلاگر می‌توان چنین گفت:

هر شخصی که صاحب وبسایت یا رسانه‌ای است و در آن محتوایی درباره موضوعات مختلف از جمله سفر، مد، غذا یا هر چیز دیگری را منتشر می‌کند، بلاگر می‌گویند. بلاگرها در اینستاگرام محبوبیت بسیار زیادی دارند؛ از این رو می‌توانند یک گزینه عالی برای تبلیغ شما باشند.

 • پیج‌های اینفلوئنسری

این نوع پیج‌ها نیز توسط اینفلوئنسرها اداره می‌شوند. شاید برای شما سوال باشد که اینفلوئنسر کیست؟ در تعاریف جهانی، اینفلوئنسر این گونه معرفی می‌شود:

اینفلوئنسر به شخصی گفته می‌شود که مخاطبان زیادی داشته و می‌تواند به راحتی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. اینفلوئنسرها بیشتر در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام فعالت دارند و به خاطر نوع محتوایی که تولید می‌کنند یا تعداد دنبال کنندگانی که دارند، شناخته شده‌اند.

 • پیج‌های واینری

به افرادی که ویدیوهای کوتاه خنده دار و سرگرم کننده تولید می‌کنند، واینر گفته می‌شود. واینرهای اینستاگرامی هم به صورت انفرادی و هم گروهی فعالیت می‌کنند. عرفان علیرضایی، محمدامین کریم‌پور، مجتبی شفیعی، علی صبوری و محسن ایزی جزو مشهورترین واینرهای ایرانی هستند.

 • پیج‌های معمولی

پیج‌هایی که محتوای علمی، آموزشی، سرگرمی و ... تولید می‌کنند، اما شخص خاصی رو به روی دوربین به عنوان گرداننده پیج معرفی نشده، با عنوان پیج معمولی شناخته می‌شوند.

تبلیغات پربازده در اینستاگرام

مزایا و معایب تبلیغات در پیج‌های واینری، اینفلوئنسری، بلاگری و معمولی

تبلیغ در این نوع پیج‌ها به هدف شما و کاربری که دنبال آن هستید، باز می‌گردد. اگر بر اساس تحقیقات خود متوجه شده‌اید که مخاطبان پیج‌های واینری، اینفلوئنسری و یا حتی بلاگری به محصولات و خدمات شما علاقه بیشتری دارند، پس باید اولویت انتشار تبلیغات را این نوع پیج‌ها قرار دهید.

در پیج‌های واینری، اینفلوئنسری و بلاگری به دلیل این که تبلیغات توسط اشخاص شناخته شده‌ای صورت می‌گیرد، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران تحت تاثیر تبلیغ قرار گرفته و تعامل بیشتری داشته باشند. با این حال، هماهنگی برای انتشار تبلیغات در این نوع پیج‌ها بسیار سخت است و باید مدت زمان بیشتری صرف کنید تا بتوانید با آن‌ها هماهنگ شوید.

از طرفی هزینه انتشار تبلیغات نیز در این پیج‌ها کمی بالا است، از این رو باید مدیریت بیشتری روی بودجه تبلیغاتی که تعریف نموده‌اید؛ داشته باشید.

در مقابل، با این که پیج‌های معمولی مخاطبان به نسبت عام‌تر و کمتری در مقایسه با 3 نوع پیج دیگر دارند، اما هزینه تبلیغات در آن‌ها به مراتب مقرون به صرفه‌تر بوده و شما در مدت زمان کمی نیز می‌توانید هماهنگی‌های لازم را جهت انجام تبلیغات با ادمین این نوع پیج‌ها را انجام دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: