علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش در سال ۹۰ و زمانیکه تنها ۱۷ سال داشت، اولین بازی خود را برای داماش گیلان مقابل مس کرمان در لیگ برتر  فوتبال  ایران انجام داده و به عنوان یکی از جوان ترین بازیکنان داماش تاکنون شناخته می شود. این  فوتبالیست  جوان، نخستین بازی ملی خود را برای تیم ملی دانش آموزان و در مقابل تیم ملی بلغارستان انجام داد. 

جهانبخش و بازی در تیم ملی فوتبال

علیرضا جهانبخش نخستین بازی ملی بزرگسالان خود را در سه شنبه ۲۳ مهر ۹۲ در ورزشگاه آزادی تهران مقابل  تیم  تایلند در مقدماتی جام ملت‌ های آسیا ۲۰۱۵ انجام داد و اولین گل ملی خود را در پیروزی ۳ بر صفر در برابر تایلند در ۲۴ آبان ۹۲ به ثمر رساند.

خانواده علیرضا

علیرضا جهانبخش  با نام کامل علیرضا جهانبخش جیرنده به انگلیسی Alireza Jahanbakhsh که پدرش کارمند شرکت دوچرخه سازی و مادرش خانه دار هستند.

علیرضا یک خواهر بزرگتر و یک برادر کوچکتر از خودش دارد.

قد او ۱۸۰ سانتیمتر و وزن او ۷۸ کیلوگرم می باشد.

ماجرای فوتبال بازی کردن جهانبخش

جهانبخش اصالتا اهل رودبار، گیلان است ولی وقتی که دو ساله بود همراه خانواده به قزوین مهاجرت کرده و این شهر بزرگ شده است. دیپلم مکانیک دارد و در حال حاضر دانشجوی زبان انگلیسی در هلند می باشد.

در سال ۱۳۹۰ و در سن ۱۸ سالگی اولین بازی رسمی خود را برای تیم فوتبال داماش گیلان در لیگ برتر انجام داد.

در سال ۱۳۹۲، جهانبخش با قراردادی ۳ ساله به تیم فوتبال ان ای سی در لیگ فوتبال هلند پیوست و با گلزنی برای این تیم به عنوان دومین استعداد برتر لیگ برتر فوتبال هلند برگزیده شد.

علیرضا پس از بازی های درخشان در تیم ان ئ سی نایمخن، در سال ۲۰۱۵ با قراردادی پنج ساله به آزد آلکمار، هلند پیوست و در همان سال به عنوان یکی از برترین بازیکنان لیگ دسته اول هلند، انتخاب شد.

در سال ۲۰۱۸ با ۲۱ گل زده برای تیم آلکمار، به عنوان آقای گل لیگ دسته اول هلند شناخته شد. او اولین بازیکن تاریخ فوتبال ایران است که در یک لیگ اروپایی به این عنوان رسیده است.

پس از پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، خبر هایی درباره ی پیشنهاد تیم فوتبال ناپولی به علیرضا جهانبخش به گوش می رسید اما او سرانجام با قراردادی ۵ ساله به مبلغ ۱۷ میلیون پوند (۱۹ میلیون یورو ) به باشگاه برایتون در لیگ برتر انگلستان منتقل شد.

این انتقال رکورد گران ترین بازیکن تاریخ برایتون و رکورد گران ترین فوتبالیست ایرانی را شکست.

جهانبخش در تیم ملی ایران در رده های سنی زیر ۱۹ سال، تیم ملی امید و تیم ملی فوتبال ایران بازی کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۵۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: