زمان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد. سود سهام عدالت سال آینده چقدر می شود. افزایش سود سهام عدالت در سال آینده. آیا در تاریخ تعیین شده سود سهام عدالت واریز خواهد شد؟ مشمولان سود سهام عدالت چه کسانی هستند؟

زمان جدید واریز سود سهام عدالت اعلام شد.

​پیش تر گفته شده بود مرحله سود سهام عدالت تا پایان آذر ماه به حساب سهامداران واریز خواهد شد، اما رییس سازمان خصوصی سازی گفته است که در اواسط دی ماه چنین کاری انجام خواهد شد.

زمان واریز سود سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مرحله نخست سود سهام عدالت تا اواسط دی ماه و نوبت دیگر تا پایان سال به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

حسین قربان زاده به جزئیات پرداخت سود سهام عدالت اشاره کرد و اظهار داشت: امسال مجموع سود سهام عدالت به بیش از 60 هزار میلیارد تومان رسیده است؛ در حالی که این رقم سال گذشته حدود 29 هزار میلیارد تومان بود.

وی خاطرنشان کرد: وجود چنین ارقامی نشان دهنده افزایش 2 برابری سود سهام عدالت نسبت به سال گذشته است.

قربان زاده ادامه داد: با مطرح شدن این موضوع در شورای عالی بورس و نیز تاکید وزیر اقتصاد، قرار بر این است تا سود سهام عدالت در 2 نوبت واریز شود که امیدواریم نوبت نخست آن تا اواسط دی ماه و نوبت دیگر تا پایان سال انجام شود.

پیش تر گفته شده بود مرحله سود سهام عدالت تا پایان آذر ماه به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه میزان پرداختی سود سهام عدالت به نسبت سهمی که هر فرد دارد متفاوت است، گفت: عملاً مشمولان سهام عدالت با دریافت 2 برابری سود سهام عدالت نسبت به سال گذشته همراه خواهند بود.

جزئیات پرداخت سود سهام عدالت

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت میزان سود 1401 را دو برابر میزان این سود در سال گذشته اعلام کرد و گفت: در خردادماه شورای عالی بورس، سازمان بورس را مکلف کرد تمهیداتی برای برگزاری مجامع شرکت‌های مذکور بیندیشد. سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی هم مقدمات برگزاری مجامع را انجام دادند و اکنون آمادگی برگزاری هستند.

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت ادامه داد: اما نهادی که باید در نهایت مجوز برگزاری یا بازگشایی نمادها را صادر کند شورای عالی بورس است که تاکنون این اقدام را انجام نداده است. امیدواریم این موضوع تا ماه آینده به جمع بندی برسد.

به گفته وی، این‌که مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده بودند بتوانند اقدام به فروش سهام خود کنند هم به تصمیم شورای عالی بورس بستگی دارد.

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در مورد سود سال ۱۴۰۰ این سهام نیز گفت: میزان سود سال ۱۴۰۰ دو برابر سال ۱۳۹۹ خواهد بود و اولین مرحله آن در پایان آذرماه پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مرحله نخست سود سهام عدالت تا اواسط دی ماه و نوبت دیگر تا پایان سال به حساب سهامداران واریز خواهد شد. امسال مجموع سود سهام عدالت به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۹ هزار میلیارد تومان بود.

انتشار خبر واریز سود سهام عدالت در دی ماه در حالی است که پیش‌تر قرارها مبنی بر واریز سود این سهام تا پایان آذرماه به حساب سهامداران بود. بلاتکلیفی و رفتار مبهم در زمینه سهام عدالت ریسک بی ثباتی را به دیگر ریسک‌های پیش روی سرمایه‌گذار در بورس تهران اضافه می‌کند.

کاهش جزئی نرخ بهره بین بانکی

طبق آمار بانک مرکزی، میانگین وزنی نرخ بهره بین بانکی در هفته جاری با  یک صدم درصد اختلاف نسبت به هفته پیش به ۲۰.۸۸ درصد کاهش یافت.

تغییر ناچیز نرخ بهره بانکی در مسیر کاهشی، تاثیر چشمگیری بر جریان پولی نداشته و از همین سو دادوستدهای بازار سرمایه تحت تاثیر دیگر فاکتورهای مهم قرار خواهد گرفت.

مشکل مواد اولیه صنعت نساجی رفع می شود

فاطمی امین گفت: در تامین مواد اولیه فلزات و فولاد و عرضه آن بدون سهمیه‌بندی، تاکنون یک مورد مشکل هم مشاهده نشده است، بر این اساس قصد داریم از این تجربه در حل مشکل مواد اولیه صنعت نساجی نیز استفاده کنیم.

یکی از دغدغه‌های مهم سهامداران نمادهای صنعت نساجی  مشکل مواد اولیه بود. حال چشم امید این سهامداران به گفته سخنان وزیر صمت دوخته شده است.