وکالت در لغت به معنای اعتماد و واگذار کردن است. وکالت یکی از مشاغل مستقل است اما یک تفاوت مهم با سایر مشاغل مستقل دارد و آن جایگاه این حرفه است و این سمت به دلیل مسئولیت بالای یک وکیل در حرفه وکالت است. بهترین وکیل در ارومیه اگر مشکل موکل را به عنوان مشکل خود بداند و به کار موکل به اندازه کار خود اهمیت دهد، وظیفه خود را به خوبی انجام داده است. اما وکالت یک تکلیف وسیله است به این معنی که وکیل موظف است تمام تلاش خود را برای دفاع از موکل به خرج دهد و قانوناً مسئولیتی در قبال حصول نتیجه ندارد و در واقع هیچ ضمانتی به او نمی دهد. اما مشکل اینجاست که باید در قبال موکل پاسخگو باشد و این جریان ملاک سنجش اعتبار وکیل در جامعه است و اینجاست که وکیل از سایر مشاغل آزاد جدا می شود و معنای مسئولیت و همچنین دقت بسیار بالاست. مهمترین اصل حرفه وکالت هستند.

1

توصیه هایی که در انتخاب وکیل باید جدی بگیرید:

  • انتخاب وکیل توسط هر شهروند یا شخص حقوقی از بین وکلا آزادانه انجام می شود و ارتباط وکیل با موکل با تنظیم و امضای وکالتنامه (در قالب قرارداد چاپی که کانون وکلا ارائه می دهد) برقرار می شود.
  • حق الوکاله یا بر اساس تعرفه مندرج در قانون تعرفه وکالت تعیین و پرداخت می شود یا اینکه وکیل و موکل مبلغ مشخص دیگری را تعیین و توافق می کنند. حق الوکاله توافق شده ممکن است به صورت چاپی مانند وکالتنامه یا در برگه های جداگانه امضا شده توسط طرفین باشد. هیچ محدودیتی برای تعیین حق الوکاله و نحوه دریافت آن وجود ندارد.
  • پرداخت هزینه های تشکیل پرونده (به استثنای مالیات حق الوکاله و سهم صندوق حمایت از وکلا) از قبیل هزینه دادرسی، کارشناسی، تبلیغات، تایپ، کپی، تماس تلفنی و ضایعات به عهده مشتری می باشد. ، که باید با اخطار وی پرداخت شود.
  • وکیل بدون الزام به دریافت نتیجه و رای به نفع موکل کار خود را از طرف موکل انجام می دهد و حق الزحمه وی ربطی به نتیجه دادرسی و اقدام او ندارد. به اصطلاح «تعهد وکیل تعهد وسیله است نه تعهد نتیجه».
  • به وکلای دادگستری تاکید شد قبل از شروع هر اقدامی و پس از انعقاد قرارداد وکالت و تنظیم وکالتنامه با طرف دعوا و امکان حل اختلاف و یا طرح دعوی خارج از مراجع قضایی مشورت نمایند.
  • هر مرحله از دادرسی دارای حق الوکاله خاصی مربوط به همان مرحله است که طبق توافق طرفین پرداخت می شود.
  • در صورت عزل وکیل کلیه حق الزحمه وکیل باید به وی پرداخت شود مگر اینکه طرفین توافق دیگری کرده باشند.

برای شناخت  بهترین وکیل ملکی در ارومیه اینجا کلیک کنید،همچنین می توانید به سایت وکیلچی مراجعه فرمایید تا بهترین وکلا در این زمینه را بشناسید و بهترین وکیل را برای خود انتخاب کنید. مجله وکیلچی بهترین و بزرگ ترین مجله حقوقی در ایران میباشد که به معرفی بهترین وکیل های ایران و تهران میپردازد.

2

یک وکیل مجرب در ارومیه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اولین و مهمترین سوال ذهنی که برای مردم پیش می آید و آنها را نگران می کند این است که وکیل با تجربه در تهران دقیقا چه ویژگی ها و ویژگی های اخلاقی دارد که می توانید به او اعتماد کنید و پرونده خود را به او بسپارید؟ اولین و مهم ترین ویژگی یک وکیل مجرب در ارومیه این است که توانایی دادخواهی دارد. داشتن توانایی اقامه دعوی به این معنی است که وکیل پایه یک دادگاه دارای تخصص و مهارت است.

در نگاه اول به نظر می رسد که هر فردی که دارای پروانه وکالت باشد می تواند به عنوان وکالت مشغول به کار شود، اما حقیقت این است که تعداد فارغ التحصیلان حقوق کم است و همچنین تعداد افرادی که هر ساله پروانه وکالت خود را دریافت می کنند. اما آمار به‌دست‌آمده در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که از ده وکیل پایه یک دادگستری، نزدیک به چهار نفر از آنها تخصص کافی برای وکالت پرونده‌های مختلف در محاکم قضایی را دارند.

3

در نگاه اول اینطور به نظر می آید که هر کسی که دارای پروانه وکالت باشد می تواند به عنوان وکیل به فعالیت بپردازد اما حقیقت آن است که تعداد فارغ التحصیلان رشته حقوق کم است و همچنین تعداد افرادی که هر ساله پروانه وکالت خود را دریافت میکنند نیز زیاد است اما آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر این موضوع را نشان می دهد که از هر ده وکیل پایه یک دادگستری تقریبا چهار نفر از آنها دارای تخصص کافی برای وکالت پرونده های مختلف در محاکم قضایی هستند. بنابراین نمی توان گفت که تمامی وکلا به عنوان وکلای مجرب در ارومیه شناخته می شوند و می توان به آنها اعتماد کرد.

دومین ویژگی یک وکیل مجرب در ارومیه این است که وکالت پرونده های مختلف را با موفقیت انجام داده و از میزان خسارات احتمالی که می تواند به موکل خود وارد شود بسیار کاسته است. یک وکیل مجرب در ارومیه بهترین خدمات حقوقی را به کسانی که به دفتر وکالت وی مراجعه می کنند ارائه می دهد. سومین ویژگی بهترین وکسل در ارومیه که باید در مورد آن صحبت کنیم میزان تجربه آن وکیل است. وقتی صفت مجرب بودن را به یک وکیل نسبت می دهیم یعنی تعداد تجربیات این وکیل آنقدر زیاد است که ما را وادار کرده این ویژگی را برای او انتخاب کنیم.

کلام آخر

برای مراجعه به بهترین وکیل طلاق توافقی در ارومیه بهتر است با بهترین وکیل که در سایت وکیل چی  یا  vakilchi.comبه شما معرفی کرده ایم مشورت کنید. در صورتی که خود و اطرافیان شما به بهترین وکیل مراجعه کردید تجربه خود در کامنت ها با ما در میان بگذارید.