کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در میان ایرانیان است. این روزها هر کسی به طرق گوناگون به مهاجرت می‌اندیشد. اما بسیاری از ایرانیانی که برای کار به خارج از کشور می‌روند، به دنبال اخذ ویزای کاری کانادا هستند. در این میان، یکی از ویزاهای کمتر شناخته شده، ویزای W1 کانادا است. ویزای W1 کانادا یک امکان خاص و ویژه برای مهاجرت به کاناداست که موسسه مهاجرتی رسا به صورت انحصاری روی آن کار می‎کند. در این مقاله به بررسی شرایط و مزایای دریافت ویزای W1 کانادا خواهیم پرداخت. اما پیش از آنکه راجع به ویزای W1 کانادا بخوانیم، اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقالات «بدون حضور در کانادا دو ساله اقامت دائم بگیرید!» و «پیشنهاد ویژه برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا» را مطالعه کنید و پس از آن درباره ویزای W1 کانادا و مزایا و شرایط دریافت آن بخوانید.

ویزای W1 کانادا

ویزای W1 کانادا

کانادا کجاست؟

همانطور که خودتان هم می‌دانید، کانادا از نظر مساحت دومین کشور پهناور دنیا به‌حساب می‌آید. این کشور با ایالت متحده آمریکا مرز مشترک دارد. کشور کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد و ویکتوریا، کلگری، تورنتو، اتاوا، از جمله بزرگ‌ترین شهر‌های آن هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. این کشور در کنار آلمان، استرالیا، آمریکا و فرانسه، یکی از مهاجرپذیرترین کشور‌ها به شما می‌روند. یکی از نکاتی که راجب کانادا باید بدانید، چند ملیتی بودن و دارا بودن فرهنگ‌های مختلف آن است. زبان رایج در کشور کانادا زبان انگلیسی و فرانسه است که همین امر باعث توجه مهاجرین بسیار زیادی شده‌است. اکثر افراد با گرفتن پذیرش تحصیلی و کاری به این کشور می‌توانند همسر و فرزندانشان را همراه خود کنند و با گرفتن پاسپورت این کشور بهره‌های زیادی ببرند تا شرایط زندگی خود را ارتقا داده و زندگی خود را دست خوش تغییر بزرگی کنند.

 

چرا کانادا را به عنوان کشور مقصد انتخاب کنم؟

کانادا با در دست داشتن متخصصین فراوان، به عنوان یک اقتصاد پیشرو در جهان شناخته‌می‌شود. این کشور با ارائه بهترین فرصت‌های شغلی و امکانات بی‌نظیر همراه آن، یک مقصد عالی برای شمایی است که قصد کار در یک کشور خارجی را دارید. ویزای W1 کانادا به افراد اجازه می‌دهد تا به راحتی وارد خاک کانادا شده و سپس برای خود کار پیدا کنند. به طور معمول کشور کانادا این ویزا را به صورت تضمین شده صادر می‌کند و دیگر هیچ نگرانی بابت شکست این فرآیند نخواهید داشت. به علاوه، کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و تحصیلی است زیرا تمامی امکانات را برای مهاجرینی که به رشد اقتصادی این کشور کمک کنند، فراهم می‌سازد.

ویزای W1 کانادا ویزای کارگری

ویزای W1 کانادا- ویزای کارگری

تعریف ویزای W1 کانادا چیست و چه تفاوتی با ویزای معمولی دارد؟

شهروندان اکثر کشورها برای سفر به کانادا، چه برای کار و چه برای تفریح، به مدرکی به نام ویزا نیاز دارند. ویزا اطلاعات خاصی از جمله وضعیت مسافر را در اختیار افسران مهاجرت در مرز ورودی قرار می‌دهد. اما ویزای کانادایی که بر روی آن کد W1 درج شده باشد، معنی کاملا متفاوتی دارد. در واقع ویزای W1 کانادا به ماموران این مفهوم را می‌رساند که مسافر قرار است به عنوان کارگر وارد کانادا شود.

درک تفاوت بین ویزا و مجوز کار بسیار مهم است. این دو، اسناد مجزایی هستند که برای اهداف مختلف استفاده می‌شوند. ویزا یک سند مسافرتی است که به شما اجازه ورود به یک کشور را می‌دهد، در حالی که W1 یا همان مجوز کار، یک سند وضعیتی است که به شما اجازه کار می‌دهد. اگر اقامت کانادا نداشته‌باشید، ممکن است برای کار در این کشور، به مجوز کار نیاز داشته‌باشید. البته برخی از مشاغل در این کشور نیاز به مجوز کاری ندارند. سخنران عمومی، گزارشگر خبر، بازرس هواپیمایی کشوری، ارائه‌دهنده خدمات اضطراری و کارگر مزرعه از جمله مشاغلی‌اند که نیازی به مجوز کار ندارند.

برای دریافت مجوز کار کانادا باید شرایط خاصی را داشته باشید. برای مثال، شما باید ثابت کنید که پس از پایان مجوز کار، کانادا را ترک خواهید کرد. نداشتن سابقه کیفری، برخورداری از سلامت کامل و در صورت لزوم معاینه پزشکی از جمله مواردی اند که ممکن است برای این گونه مجوز نیاز باشند.

 

دریافت ویزای W1 به کمک موسسه معتبر رسا

ویزای W1 از جمله ویزاهایی است که در موسسه مهاجرتی رسا به صورت انحصاری روی آن کار می‌کند. این ویزا شامل یکسری جاب آفرهای منحصر به فردی است که توسط خود دولت کانادا تضمین شده است. به عنوان مثال، جاب آفرهایی که زیر مجموعه کارهای تحقیقاتی قرار دارند، جزو این ویزا به شمار می‌آیند. یکی از مزایایی که این ویزا دارد، این است که کارفرما برای ارائه آن به نیروی خارجی، نیازی به دریافت گواهی LMIA نخواهد داشت. گواهی LIMA جزو مواردی است که کارفرمایان باید برای جذب نیروهای خارجی دریافت نمایند. این گواهی را مفصل در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد.

ویزای W1 کانادا

مزایای ویزای w1 کانادا

مزایای ویزای W1 کانادا

علاوه بر عدم نیاز به گواهی LMIA، ویزای W1 کانادا از مزایای دیگری نیز برخوردار است. به عنوان مثال، شاید مهاجرت کاری به کانادا از طریق جابآفر معمولی حدود ۹ تا ۱۶ ماه به طول بیانجامد، اما زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای W1 کانادا بسیار کم‌تر و در حدود ۶ ماه است. همچنین، افرادی که به عنوان نیروی خارجی از طریق این ویزا به کانادا مهاجرت می‌کنند، نیازی به داشتن مدرک زبان نخواهند داشت. مدرک زبان یکی از موارد ضروری برای اکثر مهاجرین کاناداست که خیلی از افراد به دلیل نداشتن آن، از مهاجرت به این کشور منصرف می‌شوند. به علاوه، یکی دیگر از مزایایی که می‌توان برای این نوع ویزا ذکر کرد، عدم نیاز به مدارک بالاتر مانند لیسانس است. در واقع فرد برای دریافت ویزای W1 کانادا فقط کافیست تا مدرک دیپلم خود را دریافت کرده‌باشد تا بتواند از این طریق به کانادا مهاجرت کند.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که برای مهاجرت و ورود به خاک کانادا مشتاق هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این فرآیند را به موسسه رسا بسپارید تا در کم‌ترین زمان ممکن، ویزای W1 کانادای خود را دریافت کنید. این نکته را هم در نظر بگیرید که تضمین این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاها بسیار بیش‌تر است و به جرات می‌توان گفت که احتمال شکست در این فرآیند صفر است.

هزینه دریافت ویزای W1 کانادا

با توجه به این که این نوع ویزا به نسبت سایر مواردی که برای مهاجرت به کانادا وجود دارد مزایای بیشتری دارد، به تبع هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. البته در این هزینه عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال، چون ویزای W1 کانادا از طرف خود دولت کانادا صادر می‌شود و به نوعی یک نوع ویزای تضمین شده‌است، هزینه بالاتری به نسبت سایر موارد موجود، خواهد داشت. موسسه رسا تمام تلاش خود را می‌کند تا هزینه دریافت ویزای W1 را به حداقل برساند تا شمایی که قصد دارید بدون دغدغه و ظرف حدود ۶ ماه به کانادا مهاجرت کنید، موفق شوید.

این نکته را هم مد نظر قرار دهید که اگر در پایان این مدت ویزای خود را دریافت نکردید و فرآیند اخذ ویزای W1 کانادا با شکست مواجه شد، تمام هزینه اولیه شما عودت خواهد شد. البته این احتمال تقریبا صفر است و این نوع ویزا به نسبت بقیه موارد، درصد شکست بسیار ناچیزی دارد.

ویزای W1 کانادا

چرا ویزای W1 کانادا ارزشمند است؟

ویزای W1 برای چه افرادی مناسب است؟

این نوع ویزا برای این است که افراد بتوانند صرفا از طریق اجازه کار وارد خاک کانادا شوند. این افراد پس از دریافت ویزا، می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند و سپس به دنبال کار دلخواه خود بگردند. تفاوت آن با جاب‌آفر نیز دقیقا در همین است. در جاب‌آفر کانادا، کارفرما شغل مشخصی را به شما پیشنهاد می‌دهد و شما نیز باید پس ورود به کانادا، در همان شغل مشغول به کار شوید. اما با دریافت ویزای W1، شما می‌توانید صرفا با اجازه کار در کانادا وارد این کشور شده و پس از آن، به دنبال شغل مناسبی بگردید.

افرادی که مدرک زبان در اختیار ندارند و یا اینکه مدرک تحصیلیشان کمتر از لیسانس است، می‌توانند از طریق دریافت ویزای W1 کانادا، برای مهاجرت اقدام کنند. به علاوه، این ویزا مناسب برخی افرادیست که در برخی مشاغل خاص مشغول به کار هستند و نمی‌توانند از طریق جاب آفر به کانادا مهاجرت کنند. ویزای W1 کانادا این امکان را برای این افراد فراهم می‌کند تا بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن، پا به خاک کانادا بگذارند. به عنوان مثال، پزشکان و پرستاران از جمله افرادی هستند که نمی‌توانند از طریق جاب‌آفر کانادا مهاجرت کنند و بهترین گزینه پیش روی آن‌ها، همین ویزای W1 کانادا است.

افرادی که در حوزه‌های پزشکی و پرستاری مشغول به کارند، اگر بخواهند از طریق روش‌های عادی به کانادا مهاجرت کنند، باید یکسری پروسه‌های پیچیده‌ای را طی کنند. مثلا باید در یکسری آزمون‌ها شرکت کنند و نمره قبولی بگیرند. همچنین باید تمامی مدارک خود را رجیستر کنند تا کشور کانادا آن‌ها را تایید و بعد از گذشت یک زمان نسبتا طولانی، با اما و اگر ویزای کاریشان صادر شود. اما با دریافت ویزای W1، تمام این مشکلات حل می‌شود و دیگر نیازی به طی کردن چنین پروسه مهاجرتی پیچیده و طولانی نخواهد بود.

 

آیا مجوز کاری برای عضو خانواده مهاجر نیز صادر می‌شود؟

در این بخش از مقاله، به بررسی این موضوع می‌پردازیم که آیا برای اعضای خانواده مهاجری که اقامت خود را در کانادا دریافت کرده‌است، ویزای کاری صادر می‌شود یا خیر؟ یکی از نکات مهم درباره‌ مهاجرت برای تحصیل یا زندگی، وابستگی به خانواده است. این وابستگی باعث می‌شود افراد این فرصت‌های به وجود آمده را از دست بدهند. به همین علت کشور‌هایی مثل کانادا، آلمان، استرالیا که از مهاجرین استقبال می‌کنند شرایطی را به وجود آورده‌اند که افراد توانایی همراه کردن اعضا خانواده خود را داشته‌باشند.

تمامی افرادی که قصد تحصیل یا کار در کشور‌های خارجی را دارند، می‌توانند اقوام درجه یک و نزدیک خود را از قبیل همسر و فرزندان خود که زیر ۱۸ سال تا ۲۲ سال هستند را با خود به کشور مد‌نظر منتقل کنند. گفتنی است تمام کشور‌ها شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارند. برای مثال در کشور کانادا فرزندان شما با دریافت ویزای همراه می‌توانند داخل کشور کانادا به تحصیل مشغول شوند. اما کشوری مثل فرانسه، امکان تحصیل و یا کار را برای همراه شما فراهم نخواهد کرد. پس از این نظر، کانادا می‌تواند گزینه بهتری نسبت به کشورهایی مثل فرانسه باشد.

ویزای W1 کانادا

آیا برای همسر دانشجو در کانادا شرایط کاری با ویزای W1 وجود خواهد داشت؟

راه‌های زیادی برای رفتن با همسر خود به کشور کانادا وجود دارد که از معروف‌ترین آنها تحصیل کردن در کانادا است. فراهم کردن شرایط و ویزای کاری در کانادا برای همسر دانشجو یکی از مهم‌ترین مسائل قابل توجه است. گفتنی است اخذ ویزای همراه به‌صورت همزمان و تحصیل رایگان برای فرزندان در این کشور یکی از نکات مهم و قابل توجه می‌باشد. شما می‌توانید بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور برای ویزای همراه خود اقدام کنید. نکته اصلی شرایط سنی ویزای همراه است که همسر و فرزندان شما باید زیر ۲۲ سال باشند و بالاتر بودن سن آن‌ها برای شما شرایط سختی ایجاد می‌کند. گرفتن ویزای همزمان امکان‌پذیر است ‌اما برای گرفتن چنین ویزایی باید مدت زمان بیش‌تری منتظر بمانید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر با فاصله این درخواست‌ها انجام شوند، شانس تایید درخواست شما را افزایش می‌دهد.

اخذ ویزای همراه این شرایط را برای فرزندان شما مقدور می‌کند که آن‌ها بتوانند به‌ صورت رایگان در مدارس تحصیل کنند. مهم‌ترین نکته‌ای که قبل از مهاجرت به کانادا باید به آن توجه کنید این است که حتی همسر شما می‌تواند با اخذ ویزای W1 کانادا در این کشور مشغول به‌کار شود. با این کار می‌توانید سرمایه بیش‌تری در این کشور پس‌انداز کرده و به بهترین شکل ممکن زندگی کنید.

 

نتیجه‌گیری

اگرچه دریافت ویزای W1 کانادا یکی از بهترین و تضمین‌شده‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است، اما فرآیند دریافت چنین ویزایی بسیار سخت و طاقت‌فرسا است. اما نگران نباشید! موسسه مهاجرتی رسا به صورت تخصصی روی این ویزا کار می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مشاوره رایگان کارشناسان ما می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین با مراجعه حضوری به موسسه مهاجرتی رسا می‌توانید فرآیند دریافت ویزای W1 کانادا را به سرعت آغاز کنید.