قیمت گوشت در سال جدید با تغییرات زیادی روبرو بوده است. دولت برای کاهش قیمت گوشت تصمیم به راه اندازی مراکز عرضه گوشت دولتی کرده است. و در سطح شهر مراکزی وجود دارد که قیمت گوشت با نرخ مصوب به فروش می رسد. تلاش دولت برای کاهش قیمت گوشت ادامه دارد و هم چنین در حال پیدا کردن راهکار هایی است که قیمت گوشت به حد ثابتی برسد.

در این گزارش به بررسی قیمت گوشت قرمز در بازار پرداخته شده است.

گوشت قرمز و سفید از مهمترین بخش های خوراکی است که با رکوردهای بی‌سابقه‌ای در اردیبهشت امسال همراه بوده است. داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد در نیمه بهار امسال، قیمت گوشت قرمز و ماکیان ۱۲۲.۴ درصد گران‌تر از موقعیت مشابه خود در سال قبل به ثبت رسیده است.

در ۳ ماه گذشته روند تورم گوشت قرمز صعودی بوده و و در بالاترین سطح خود در ۱۰ سال اخیر قرار گرفته است. پیش از این یک‌بار دیگر در سال ۱۳۹۸ قله تورمی در این بخش به ثبت رسیده بود. در ادامه قیمت گوشت قرمز گوساله آورده شده است.

فیله گوساله در بازار کیلویی ۵۲۹ هزار و نهصد هزار تومان است. گوشت چرخ کرده مخلوط گوساله و گوسفند ممتاز ۱ کیلویی مهیا پروتئین ۲۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. همچنین ماهیچه گوساله ۳۴۹ هزار و نهصد تومان در بازار به فروش می رود. گوشت چلو گوشتی ممتاز گوساله رالاگ ۱ کیلوگرمی ۲۹۳ هزار تومان است. راسته استیکی گوساله ۴۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مشتری می رسد.

در اینفوگرافی زیر قیمت گوشت قرمز گوسفندی در بازار آورده شده است.

گوشت-قرمز