همه ما حداقل یک نفر را بین اطرافیانمان داریم که موهای زائد بدن خود را لیزر کرده و مدام دیگران را هم به انجام این کار توصیه می‌کند. پوست نرم و بدون هیچ موی زائدی بعد از شرکت در جلسات لیزر از یک طرف، و عدم نیاز به روش‌های پرزحمت اصلاح مانند اپیلاسیون از طرف دیگر، باعث شده که روز به روز متقاضیان انواع دستگاه‌های لیزر بیشتر شود. بنابراین اگر نحوه کار با این دستگاه‌ها را بدانید، به راحتی می‌توانید آینده شغلی خود را تضمین کنید. در این مقاله توضیح می‌دهیم شرایط گرفتن مدرک لیزر موهای زائد چیست و در دوره‌های مربوطه چه چیزهایی را یاد می‌گیرید. از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

چه کسانی می‌توانند مدرک لیزر موهای زائد را بگیرند؟

خوشبختانه دوره‌های آموزش لیزر موهای زائد محدود به گروه سنی، جنسیتی یا حتی مدرک تحصیلی خاصی نیست و همه افراد با هر نوع سابقه کار مرتبط یا غیرمرتبط یا سابقه تحصیلی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. با شرکت در دوره‌های لیزر موهای زائد، شما هم از نظر تئوری و هم عملی هر آنچه را که باید درباره لیزرها بدانید، یاد می‌گیرید و می‌آموزید که چطور باید دستگاه مناسب هر فرد را تشخیص داد، تنظیمات دستگاه به چه صورت است و دیگر موارد مهمی که در بخش‌های بعد این مقاله توضیح می‌دهیم.

اگر در آموزشگاه معتبری ثبت نام کرده باشید، بعد از پایان دوره مدرک معتبری از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت می‌کنید که راه شما را برای ورود به بازار کار هموار می‌کند. پس از دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای، می‌توانید به انواع کلینیک‌های زیبایی یا حتی سالن‌های آرایشی که دستگاه لیزر دارند، مراجعه کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد این بازار کار جذاب و البته پردرآمد شوید.

2

در دوره لیزر موهای زائد چه مواردی آموزش داده می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به واسطه آن می‌توانید آموزشگاه مناسبی پیدا کنید و در آن لیزر و سایر مداخلات زیبایی مانند آموزش کار با دستگاه هایفو را یاد بگیرید، این است که سرفصل‌های دوره‌های ارائه شده باید جامع و کامل باشند. در غیر این صورت، دوره چندان کاربردی نخواهد بود. علاوه بر این، با توجه به اینکه دوره‌های آموزشی در همه شهرها وجود ندارد، بهتر است آموزشگاه موردنظر شما امکان آموزش آنلاین کار با دستگاه‌های لیزر را هم فراهم کند تا افرادی که امکان مراجعه به تهران را ندارند یا به هر دلیلی، قصد یادگیری آنلاین دارند، بتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

در واقع امروزه دستگاه‌های لیزر مختلفی شامل الکساندرایت، اندیاگ، دایود، آی‌ پی‌ ال، ایلایت و اس اچ در بازار وجود دارند که هر کدام برای نوع پوست و موی خاصی (براساس ضخامت و رنگ) طراحی و ساخته شده‌اند و نحوه کار و تنظیمات هر کدام متفاوت است. قاعدتا هر مرکز زیبایی دارای همه دستگاه‌ها نیستند. از این رو، اگر نحوه کار با دستگاه‌های مختلف را بلد باشید، بازار کار گسترده‌تری پیش روی شما قرار خواهد داشت.

در برخی از آموزشگاه‌ها نیاز همه افراد جامعه پوشش داده می‌شود و دوره‌های عمومی و تخصصی جداگانه‌ای را برگزار می‌کنند. در ادامه با سرفصل‌های هر کدام از این دوره‌ها آشنا می‌شوید.

3

سرفصل‌های دوره عمومی آموزش اپراتوری لیزر موهای زائد

همان طور که از نام این دوره‌ها پیداست، همه افراد جامعه با هر سطح تحصیلاتی، می‌توانند در دوره‌های عمومی کار با دستگاه‌های لیزر شرکت کنند. البته چنین دوره‌های صرفا به کار با دستگاه لیزر محدود نیست. افراد می‌توانند در دوره‌های آموزش تزریق بوتاکس نیز ثبت نام کرده و مهارت‌های خود را در زمینه مداخلات زیبایی گسترش دهند. به این ترتیب، می‌توانند به سادگی درآمد خود را بیشتر کنند. در دوره عمومی کار با دستگاه‌های لیزر سرفصل‌های زیر آموزش داده می‌شود:

  • معرفی فیزیک لیزر
  • چگونگی تاثیر لیزر
  • کاربرد لیزر در رفع موهای زائد
  • لیزر الکساندرایت
  • لیزر دایود
  • لیزر اندیاگ
  • لیزرهای دایود سه طول موج
  • لیزرهای IPL، E-light و SHR
  • ایمنی لیزر و نکات نگهداری از دستگاه‌ها

معمولا پس از گذراندن سرفصل‌های فوق، آزمون‌هایی برگزار می‌شود که در صورت قبولی در آن‌ها، مدرک معتبری از سازمان فنی و حرفه‌ای برای ورود به بازار کار دریافت می‌کنید.

سرفصل‌های دوره تخصصی آموزش اپراتوری لیزر موهای زائد

مخاطب اصلی دوره‌های تخصصی پزشکانی هستند که قصد راه‌اندازی کلینیک یا یک مرکز زیبایی را همراه با ارائه خدماتی مانند لیزر موهای زائد دارند. متقاضیان این دوره، همه سرفصل‌های دوره عمومی را یاد می‌گیرند و علاوه بر این مباحث تخصصی‌تر مانند اندیکاسیون‌ها (به معنای دلایل قابل قبول برای استفاده از برخی آزمایش‌ها، داروها، اعمال طبی و جراحی) و کنتراندیکاسیون‌ها (به معنای دلایل منع یک درمان خاص به دلیل آسیب احتمالی به بیماری) آموزش داده می‌شود. همچنین نکات مربوط به مراقبت از پوست قبل و بعد از لیزر موهای زائد و پروتکل‌های درمانی در صورت بروز حوادث غیرمترقبه به شرکت‌کنندگان در دوره‌های تخصصی آموزش داده می‌شود.

4

گرفتن مدرک لیزر موهای زائد با شرکت در آکادمی پوست و مو مای اسکین

در این مقاله شرایط گرفتن مدرک لیزر موهای زائد را توضیح دادیم و گفتیم در دوره‌های مربوطه چه مواردی را می‌گذرانید. یکی از معتبرترین آموزشگاه‌های تخصصی پوست و مو، آکادمی مای اسکین است که جامع‌ترین دوره‌های کار با انواع دستگاه‌های لیزر را برگزار می‌کند. در دوره‌های این آکادمی نحوه لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره و روشن و هر جایی از صورت و بدن را یاد می‌گیرید، پس از قبولی در آزمون‌های پایانی مدرک معتبری را دریافت می‌کنید و کاملا مسلط و حرفه‌ای وارد این بازار کار پردرآمد می‌شوید.

آکادمی مای اسکین با بهره‌گیری از تجارب گرانقدر 10 ساله، بهترین دوره‌های آموزشی را در زمینه مراقبت و سلامت پوست و مو برای متقاضیان این حوزه ارائه می‌دهد و راه مستقیمی برای هر چه زودتر به درآمد رسیدن شماست؛ چرا که در آکادمی مای اسکین امکان ارائه فرصت‌های شغلی به دانشجویان نیز وجود دارد. در این دوره‌ها اساتید بسیار مجرب و حرفه‌ای سرفصل‌های مربوطه را آموزش می‌دهند و بعد از اتمام کلاس‌ها نیز پاسخگوی سوالات احتمالی دانشجویان هستند. علاوه بر نحوه کسب درآمد، نحوه خرید بهترین دستگاه‌ها و جزئی‌ترین نکات مربوط به لیزرها نیز آموزش داده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم ثبت نام دوره به وب‌سایت این آکادمی تخصصی به نشانی skinhairacademy.ir مراجعه کنید یا با شماره تلفن 09108087311 تماس حاصل فرمایید.