قیمت خودرو امروز، سه‌شنبه، 17 مرداد 1402، از تلاطم بسیاری برخوردار است. البته میزان این افت و خیز‌ها در بازار خودروهای داخلی به نسبت بیشتر از بازار خودروهای مونتاژی است. در این بین اما خروج از رکود قیمتی و معاملاتی قطعی نیست و معامله‌گران همچنان در انتظار به سر می‌برند.

بازار خودرو تحت تأثیر بمباران خبری از چند روز گذشته نوساناتی را تجربه می‌کند. از یک سو اخبار مربوط به ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک، سعی در پایین کشیدن قیمت‌ها دارد و از سوی دیگر، به دلیل کاهش دور از انتظار قیمت خودرو از ماه‌های گذشته، بازار توان کاهش بیشتر را ندارد و ثبات نرخ دلار، بر این ناتوانی می‌افزاید.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز روند با یکسانی را طی نکرد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی، اغلب روند افزایشی در پیش گرفتند. هرچند تعداد خودروهایی که افت ناچیز داشتند، اندک نیست.

کوئیک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های ارزان قیمت سایپا به شمار می‌رود که با افت یک میلیونی نسبت به روز گذشته، به کانال 350 میلیون تومان رسید.

شاهین G رکورددار افزایش قیمت میان داخلی‌های بازار است. این خودرو از ابتدای روز 12 میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ 573 میلیون تومان رسیده است.

پژو 206 تیپ 2 با مدل 1401 نیز افت محسوسی نسبت به روز گذشته داشت. این هاچ‌بک ایران خودرو با پنج میلیون تومان افت قیمتی، یک قدم دیگر از کانال 500 میلیونی دور شد و به نرخ 490 میلیون تومان رسید.

دنا پلاس 6 دنده توربو که از خودروهای رده بالای ایران خودرو شمرده می‌شود، با صعود هشت میلیونی به قیمت 750 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای داخلی 17 مرداد

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودرو به دلیل رکود عمیق‌تر در بازار خودروهای مونتاژی، از نوسان پایین‌تری نیز برخوردار است.

جک J4 کرمان موتور که از سدان‌های ارزان قیمت حال حاضر بازار محسوب می‌شود، از چند روز گذشته روی کانال 750 میلیون تومانی معامله می‌گردد.

ام‌وی‌ام X22 دنده دستی با 10 میلیون تومان افزایش، خود را به J4 رسانده و به نرخ 750 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

چری تیگو 7IE مدیران خودرو نیز با قیمت یک میلیارد و 490 میلیون تومان، در یک قدمی کانال یک میلیارد و 500 در حال معامله بوده و قصد تغییر قیمت ندارد.

فردا T5 شرکت فرداموتورز نیز با قیمت ثابت یک میلیارد و 480 میلیون تومان، از چند روز گذشته روند ثابت را در پیش گرفته است.

قیمت خودروهای مونتاژی 17 مرداد

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

به دلیل بمباران خبری که از واردات خودرو و افزایش تیراژ تولید خودروهای داخلی به گوش می‌رسد، قیمت خودرو نیز میل به کاهش دارد. اما از چند ماه گذشته، نرخ‌ها به قدری کاهش داشتند که بازار توان افت بیشتر را ندارد.

بنابراین وضعیت قیمت خودروها، اغلب نوسانی بوده و روزی که افت قیمت داشته باشد، فردای همان روز با افزایش، آن‌را جبران می‌کند.