بازار شکر هم هر کیلو بین ۳۵ تا حدود ۴۰ هزار تومان بوده و به دلیل کمبود آن هر نفر می‌تواند ۴ کیلو شکر خریداری کند. قند بسته بندی با قیمت‌های متفاوت عرضه می‌شود هر یک کیلو ۴۰۰ گرم قند در بسته بندی فروشگاهی ۷۷ هزار و ۱۰۰ تومان و بسته بندی ۷۰۰ گرمی ۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه شده است. هر کیلو قند بدون بسته بندی فروشگاهی ۴۵ هزار تومان و بسته‌های نیم کیلویی ۲۵ هزار تومان در حال فروش است.

قیمت در بازار برنج هم با انباشت محصولات سال گذشته تا حدودی فروکش کرده و هر کیلو برنج هاشمی بدون بسته بندی فروشگاهی ۹۵ هزار تومان قابل خرید است؛ البته همین برنج در بسته بندی یک کیلویی فروشگاهی ۱۲۳ هزار تومان قیمت گذاری شده است. در حال حاضر برنج خارجی در کشور نسبت به ابتدای سال کمتر شده و هر کیسه برنج ۱۰ کیلویی پاکستانی ۵۹۵ هزار تومان قابل خرید است.

قیمت گوشت قرمز همچنان بالا بوده و نرخ‌ها بین ۳۹۰ تا ۵۹۰ در نوسان است. نرخ گوشت مرغ نسبت به هفته گذشته کاهش پیدا کرده اما همچنان با قیمت مصوب ۶۳ هزار تومان، فاصله دارد. در حال حاضر هر کیلو گوشت مرغ در بازار ۷۸ هزار تومان است. گوشت ماهی (قزل‌آلا) نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته و از هر کیلو ۱۳۸ هزار تومان به ۱۴۸ هزار تومان رسیده است.

قیمت فرآورده‌های لبنی نیز با افزایش قیمت‌ها در خرداد و تیر فعلاً ثابت بوده و حبوبات نیز گرمای هوا اجازه بالا رفتن قیمت‌ها را به این دسته از محصولات نمی‌دهد.

در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی می‌آید (تمام قیمت‌ها به هزار تومان است).

کالای اساسی قیمت هفته جاری قیمت هفته گذشته

گوشت ران گوسفند داخلی ۳۹۰-۵۹۰ ۳۹۰-۵۸۰

شقه گوسفند ۴۷۰ ۴۶۵

گوشت گوساله ۵۰۰-۵۵۰ ۴۸۵-۵۰۰

گوشت چرخ کرده مخلوط ۴۶۵ ۴۶۵

گوشت چرخ کرده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۲۹۹-۳۲۰ ۲۹۹-۳۲۰

کله و پاچه ۲۹۰-۳۰۰ ۳۰۰

گوشت مرغ گرم ۷۸ ۸۶.۸۰۰

گوشت مرغ با کمر ۶۳ ۷۷.۸۰۰

گوشت مرغ بدون کمر ۷۲ ۸۷.۸۰۰

سینه مرغ بدون استخوان ۸۸ ۹۶.۸۰۰-۱۳۰.۵۰۰

بهراملو با تأکید بر اینکه دستوری بودن این طرح در سالهای گذشته باعث شده که این برنامه اجرایی نشود درحالیکه کشاورزی دستوری نیست، تصریح کرد: امسال مابه‌التفاوت درآمد های کشاورز را درنظر گرفتیم به طوریکه آب و برق بها نصف دریافت می شود و هزینه کود الگوی کشت ۱۰درصد است.

وی تأکید کرد: ۸۷ درصد تولیدات کشاورزی وابسته به آب است برهمین اساس حفظ آب برای کشاورزی اهمیت بالایی دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به سطح محصولات زراعی در ۲۱۶ هزار هکتار اراضی آبی و ۴۸۰ هزار هکتار اراضی دیم استان همدان، افزود: برنامه کشت به تمام شهرستان‌ها ابلاغ شده است.

بهراملو خاطرنشان کرد: در سیب زمینی برنامه ابلاغی اجرا شده و در گوجه فرنگی هم در برنامه ۶۰۰ هکتار بود که با توجه به اینکه امسال سال اول بود حدود هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت رفته است درحالیکه در سالهای گذشته ۲۰۰۰هکتار گوجه فرنگی در استان کشت می شد.

وی با اشاره به کشت ۱۵۰۰ هکتار کلزا در استان همدان، یادآور شد: بیش از ۲۰۰۰ تن کلزا توسط کارخانه روغن کشی خزل نهاوند خریداری شده و ۵۰۰۰ هکتار دانه روغنی گلرنگ در استان کشت شده که برآورد می‌شود ۱۵۰۰ تن محصول از این سطح برداشت شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در یک‌سال گذشته به اندازه ۲۰ سال گذشته در زمینه گلخانه ها کار شده به طوریکه ۲۴۰ هکتار گلخانه تغییر کاربری داده ایم. در هر زمینی با تغییر کاربری برای احداث گلخانه موافقت می‌کنیم.

بهراملو با بیان اینکه در سطح کشور ۲۴ هزار گلخانه داریم که همدان یک درصد دارد، اظهار کرد: در بحث گلخانه ها، برنامه جهشی در استان داریم و تا پایان سال ۱۴۰۰، صادرات تولیدات گلخانه ای بسیار ناچیز و با واسطه سایر استان‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته هشت واحد سورت و بسته بندی را در استان به نتیجه رساندیم، خاطرنشان کرد:  در سال گذشته‌ ۱۱ هزار تن صادرات محصولات گلخانه ای استان همدان بوده است اما امسال تاکنون بیش از ۱۱ هزار تن صادرات انجام شده که ۵۰ درصد به فلفل دلمه ای رنگی از استان هم صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۴۷۷ هزار هکتار مبارزه با سن غلات در مرحله مادر و پوره در استان انجام گرفت، تأکید کرد: سن زدگی گندم همدان کمتر از دو درصد است، سال‌های گذشته بیشتر بود که همین باعث شده کیفیت گندم ارتقاء یابد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان بیان کرد: تاکنون میزان تولید گندم ۳۶۲هزار تن بوده که ۲۰ درصد بالاتر از سال گذشته بوده است.

بهراملو با اشاره به خرید تضمینی گندم در ۵۵ مرکز، افزود: در کبودراهنگ و رزن بخشی در فضای باز بود که نگرانی درباره بارش باران داشتیم که جمع آوری شد.