روز گذشته قیمت دلار افزایش بیش از ۵۰۰ تومانی داشت و محدوده مقاومتی ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومانی را شکست. این اسکناس با قیمت ۴۹ هزار و ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان در بازار معامله شد.

در حالی که سیگنال‌های ورودی به بازار ارز مساعد است و برخی نیز خبر از توافق موقت ایران و آمریکا در پشت پرده می‌دهند اما دلار در حال افزایش قیمت است.

معامله‌گران بازار ارز تقاضای ورودی به این بازار به جهت تعطیلات پیش رو و آخرین فرصت برای مسافرت‌های تابستانی را دلیل اصلی افزایش‌های شارپی قیمت دلار می‌دانند.

روز گذشته عرضه و تقاضا در بازار ارز در تعادل قرار داشت. برخی فعالان این بازار می‌گویند، اخبار روزهای اخیر واقعی نیست. آنها درباره اخبار مربوط به توافق موقت ایران و آمریکا می‌گویند که تجربه نشان داده وقتی اخباری با این سطح رسانه‌ای می‌شود یعنی یک جا کار به مشکل خورده و انجام نخواهد شد.

تحلیلگران بازار محدوده مقاومتی بعدی اسکناس آمریکایی را منطقه ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومانی می‌دانند. کارشناسان اقتصادی نیز میل دلار به روند افزایشی در بازار ارز را معقول و منطبق بر واقعیت‌های اقتصادی می‌دانند. آنها معتقدند توانایی عرضه است که تعیین‌‌کننده اصلی قیمت دلار در بازار است.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز ۱۲ شهریور در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با یک تومان کاهش به قیمت ۴۱ هزار و ۲۸۶ تومان عرضه شد. دلار حواله نیز با همین مقدار کاهش با رقم ۳۷ هزار و ۵۳۳ تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.