قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز گذشته 100 تومان رشد داشته است؛ با توجه به همبستگی بازارهای ارز و طلا، آیا قیمت طلا و سکه نیز این افزایش را تجربه خواهند کرد؟

قیمت طلا و سکه امامی به تبعیت از قیمت دلار، نخستین روز هفته جاری را با کاهش آغاز کرد؛ در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

قیمت طلا و سکه 3 مهر 1402

اما و اگرهای بازگشت رونق به بازار طلا و سکه

اگرچه قیمت طلا و سکه این روزها کاهشی بوده است اما با این حال به نظر می‌رسد روند تقاضا همزمان با پایان ماه‌های محرم و صفر، همان‌گونه که فعالان بازار طلا و ارز پیش‌بینی می‌کردند، رشد محدودی را برای قطعات سبک‌تر سکه به همراه داشته است. در این میان اما تعطیلی روز گذشته، بازارهای مالی را از رونق انداخت و رمق معاملات را گرفت؛ با این حال، فعالان بازار امیدوارند با آغاز تحرک بازارها از امروز، رونق به بازار طلا و سکه هم بازگردد.

قیمت طلا و انواع قطعات سکه

در آخرین معاملات نقدی روز شنبه، قیمت طلای 18 عیار به دو میلیون و 317 هزار تومان رسید و کاهشی بود. قیمت هر مثقال طلای 18 عیار نیز با افت مواجه شد و به رقم 10 میلیون و 37 هزار تومان رسید. گفتنی است انس طلای جهانی نیز در لحظه تنظیم این گزارش در محدوده سرخ‌رنگ معاملات، روی رقم 1925 دلار قرار گرفته است.

قیمت سکه امامی در روز شنبه 27 میلیون و 642 هزار تومان شد. قیمت سکه بهار آزادی نیز با افت، به 24 میلیون و 787 هزار تومان رسید. قیمت نیم‌سکه با کاهش، 14 میلیون و 950 هزار تومان و قیمت ربع سکه با افت 9 میلیون و 950 هزار تومان بود. همچنین سکه گرمی به 5 میلیون و 850 هزار تومان رسید.