در برخی موارد بی توجهی به نشانه های پیری که در آینه توجه شما را به خود جلب می کند دشوار است. چین و چروک ها اطراف چشم ها ، لب و لکه های روی پوست و یا حتی پوست آویزان در اثر پیری از جمله موارد مورد توجه بانوان بشمار می آیند. برای اینکه بدون نیاز به عمل جراحی دوباره جوان و زیبا بنظر برسید چندین گزینه وجود دارد همچنین امروزه می توانید با استفاده از روش های غیر جراحی همانند استفاده از لوازم آرایشی ، اثرات مرور زمان را در صورت خود از بین ببرید.

ـ درمان چین و چروک : اگر در پیشانی شما چین و چروک مشاهده می شود تزریق بوتاکس و دیسپورت یک نوع درمان موقت بشمار می آید. اینها از یک نمونه ی تمیز از سم بوتولینوم از باکتری ساخته شده اند. در دوزهای کوچک ، این سم عضلات گره خورده صورت را شل می کند که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها می شود. درد آن بسیار کم است و تزریق آن تنها چند دقیقه به طول می انجامد.

نتایج این نوع درمان معمولا بعد از 3 تا 7 روز بروز می کند که داشتن پوستی نرم و صاف در نواحی که تزریق صورت گرفته است از جمله این نتایج می باشد. بعد از مدتی که اثر آن از بین می رود چین و چروک و خطوط دوباره ظاهر می شوند پس برای جلوگیری از این امر باید هر 3 تا 6 ماه یکبار تزریق را انجام دهید سپس به تدریج فاصله زمانی را افزایش دهید.

ـ لایه برداری شیمیایی : لایه برداری شیمیایی با استفاده از یک محلول اسیدی به حذف سلول های مرده و قدیمی پوست از روی لایه های بیرونی می پردازد. این محلول اغلبا ترکیبی از اسید گلیکولیک ، اسید لاکتیک ، اسید سالیسیلیک ، فنل و یا اسید تری کلرواستیک است. انجام آن حدودا 15 دقیقه به طول می انجامد که امکان دارد با احساس سوزش و التهاب همراه باشد. در طول چند روز آینده لایه های پوست شما کنده می شود و لایه های جدید که نرم و صاف هستند جایگزین آن می شوند.

لایه برداری شیمیایی می تواند لکه های سن ، خطوط ریز ، جای جوش و چین و چروک های ناشی از آسیب های نور خورشید یا پیری را کاهش دهد. برای نتیجه بهتر می تواند هر چند هفته یکبار این کار را انجام دهید. لایه برداری های عمیق در ابتدا سبب متورم شدن و چوسته چوسته شدن نواحی مورد نظر می شوند اما در انتها نتایج مثبتی خواهند داشت. شما می توانید بطور متوسط 6 تا 12 ماه بعد برای انجام دوباره لایه برداری عمیق ، به پزشک خود مراجعه کنید.

ـ میکرودرم صورت : امکان دارد از برداشت پوست شنیده باشید ، در واقع روشی است که لایه های بالایی پوست را سمباده می زند. این روش می تواند درمان مناسبی برای آسیب های شدید حاصل از تابش آفتاب باشد اما همراه با خونریزی است که نیاز به یک هفته استراحت دارد. پیلینگ مکانیکی صورت یک گزینه غیر جراحی بشمار می آید که به وسیله کریستال های کوچک لایه برداری را از نلایه بیرونی پوست انجام می دهد. میکرودرم باعث کاهش خطوط ریز ، لکه های قهوه ای و زخم آکنه می شود.

این روش باعث پوسته پوسته شدن صورت می شود که در نتیجه پودری که شامل سلول های مرده پوست است ، در یک ظرف جمع می شود. پوست جدید صورتی رنگ و سفت بنظر می رسد ، همانند حالتی که دچار آفتاب سوختگی شده اید که این حالت در مدت 24 ساعت بهتر می شود و تغییرات را در بافت و تن پوست مشاهده می کنید. این روش نیاز به 10 جلسه دارد که نباید پشت سر هم باشند و بعد از مدتی شما نتیجه زیبایی از آن را مشاهده می کنید.

ـ مبانی ترماژ : برای پوست های آویزان و دارای چین و چروک ، ترماژ می تواند یک روش درمانی مناسب بشمار آید. این دستگاه با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی پوست صورت شما را گرم می کند. این گرما بدن را به فعالیت وا می دارد تا کلاژن تولید کند که سبب سفتی پوست می شود. ترماژ می تواند دردناک باشد اما تا کنون درمان خوبی بوده است.

افتادگی پلک پاسخ خوبی به ترماژ می دهد و نتایج حاصل از این روش 4 تا 6 ماه بعد از انجام آن نمایان می شوند که مسلما تفاوت مهیجی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: